• Як утилізувати харчові відходи у себе вдома

  • Ірина Рудська | Велика Епоха
    Середа, 4 листопада 2015 року

У статті «Енергію можна отримувати зі сміття» «Велика Епоха» писала, що під Києвом збираються зводити грандіозний завод з переробки сміття. Він, немов пилосос, очистить від усякого мотлоху нашу столицю. Це вселяє надію, але «поки травичка підросте, конячка з голоду помре». Тому нам потрібно знаходити вихід із скрутного становища зараз.

Досвід киянки Маріанни з «компостним відром» говорить про те, що безвихідних становищ не буває. Вона купила 2 відра по 20 літрів, щоб збирати залишки їжі і компостувати їх. В одному зробила дірки, щоб рідина, яка утворюється, стікала в інше відро.

На дно нижнього господиня поклала вологі шматки лотка з-під яєць і торішнє листя, яке було принесено з вулиці. У верхнє відро Маріанна складала відходи овочів, яєчну шкаралупу та інше. Коли утворювався шар завтовшки 3—4 см, вона рясно посипала сумішшю бокаші, яка сприяє ферментизації. На додаток до всього, експериментатор поливала майбутній компост засобом для підвищення врожаю ЕМ.

Протягом місяця відро наповнювалося до країв. Рідину з нижнього відра, яка мала страшний запах, як пише сама Маріанна, вона зливала в унітаз. Решта відходів й далі розкладалася, перетворюючись на родючий ґрунт. Коли добриво було готове, киянка додавала його в ящики на балконі, в яких вирощувала салат, базилік, петрушку, мелісу і навіть дуб.

Бокаші, бокаші, до чого ж ви хороші

Подивимося на нашу задачу ширше. Виявляється, в Японії подібний метод давно взяли на замітку багато сімей.

Процес отримання компосту в домашніх умовах з харчових відходів розробив японський садівник. Метод має дві безперечні переваги:

• утилізація органічних відходів, причому майже без запаху;

• відштовхує щурів, мух та інших непрошених «гостей».

Як працює метод компостування відходів за допомогою бокаші

Очистки овочів та фруктів складаємо в спеціальне компостне відро, що має внизу слив, як у винній бочці. Посипаємо сумішшю бокаші шаром 2—3 см і закриваємо кришкою.

На наступний день знову кладемо туди залишки їжі і знову рясно посипаємо бокаші. Слід сказати, що м'ясні та молочні відходи переробляти цим методом не можна, він для цього не підходить.

Через 10 днів у відрі з’являється рідина, яку можна використовувати як добриво.

У Японії цілі сади вирощують завдяки засобу бокаші, оскільки отриманий в квартирі компост швидко приживається на вільному ґрунті. За короткий час він дає багато дощових черв'яків, які чудово розпушують землю. За цим слідує гарний врожай.

Наберіть у пошуковику «суміш бокаші + ваше місто», щоб знайти, де можна її придбати. Також її можна знайти в спеціалізованих магазинах із садівництва.

Крім органічних відходів, для того щоб очистити свій двір, місто і країну від сміття, варто розділяти й інші види відходів і відносити їх у відповідні пункти прийому вторсировини. «Велика Епоха» розробила мапу, яка показує по всьому місту Київу пункти, на яких приймають різні види відходів.

Представляємо вам також мапу, яка показує наслідки того, що люди не розділяють сміття — сміттєві звалища і полігони в Києві та Київській області.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...