ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

В якому стані перебуває полігон №6 у Києві

Велика Епоха

Життя у великих містах має свої беззаперечні зручності. Однак зараз люди все частіше питають: чи переважають переваги такого життя над недоліками? Забруднене повітря, нові «бетонні масиви» без жодного деревця, затори на дорогах та величезні сміттєві звалища — ось тіньова сторона існування у місті, плата за комфорт.

Жителі Голосіївського району скаржаться, що життя їм отруює — в прямому і переносному смислі — полігон №6. Звалище, яке розташоване поруч зі своїм житлом, неприємно бачити, а пожежі, які на ньому спалахують, отруюють повітря в радіусі 4 кілометрів навкруги.

На полігоні №6 скидають переважно будівельні та великогабаритні відходи. Влаштоване у покинутому кар’єрі це звалище доросло вже до рівня землі. Колись на цьому місці розміщувався Корчуватський комбінат будівельних матеріалів.

Жителі прилеглих районів зверталися до київської влади із проханням провести інспекцію на полігоні, заборонити спалювати на ньому сміття, відсторонити керівництво відкритого акціонерного товариства, якому він підпорядковується, а також встановити контроль над звалищем. За їхнім твердженням, опікується територією ВАТ «Київспецтранс».

Згідно з проектом, розробленим у Дарницькій районній держадміністрації в місті Києві, планується рекультивація сумнозвісного полігону (штучне відновлення землі після її забруднення), а також виділення під будівельне сміття іншої ділянки — на території Музичанського родосховища глини у Києво-Святошинському районі.

Відзначимо, «Велика Епоха» розробила мапу полігонів у Києві та Київській області.

Ще одна інтерактивна мапа, розроблена раніше, стимулює жителів розділяти відходи і таким чином затримати зростання звалищ у країні.