ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Як в Україні створити власну електронну петицію?

Велика Епоха

У 2015 році у громадян України з'явилася можливість звернутися до президента країни з електронною петицією. Якщо вона набере 25 тисяч підписів, він повинен буде розглянути її в 10-денний термін. Це один із інструментів впливу громадськості на владу.

Про введення цього інструменту на сайті президента повідомили 28 серпня 2015 року.

Для того щоб президент розглянув подану громадянами петицію, вона повинна набрати 25 тисяч підписів протягом 3 місяців з дня опублікування на сайті petition.president.gov.ua.Така петиція повинна бути розглянута президентом у межах 10 робочих днів з дня опублікування інформації про початок її розгляду.

Результат розгляду — підтримка або не підтримка електронної петиції главою держави — можна подивитися в спеціальному розділі «З відповіддю».

Реєстрація на сайті

Для того щоб мати можливість голосувати за ту чи іншу петицію або створювати свої власні петиції, потрібно зареєструватися, заповнивши спеціальну форму.

#img_center_nostream#Після відправки цієї форми вам на адресу електронної пошти прийде лист, в якому буде посилання для підтвердження реєстрації. Після того, як ви перейдете за цим посиланням, вам потрібно буде придумати пароль і ввести його два рази. Після цього ви будете зареєстровані.

Авторизація

#img_center_nostream#Потім потрібно авторизуватись на сайті, ввівши вашу адресу електронної пошти та пароль, який ви написали раніше.

Тепер ви можете підписати петицію, що вже існує, або створити нову.

Як підписати петицію що вже створена

Якщо у вас немає посилання на конкретну петицію, перейдіть у розділ «Триває збір підписів».

Тут ви можете відсортувати петиції за хронологією або за популярністю, натиснувши на відповідну кнопку.

#img_center_nostream#Щоб подивитися, які петиції зараз розглядаються, перейдіть у розділ «На розгляді».

Перейдіть на сторінку тієї чи іншої петиції і у правій колонці натисніть на кнопку «Підписатися». Після цього «спливе» вікно про те, що ви успішно залишили свій голос.

#img_center_nostream##img_center_nostream#

Як створити нову петицію

Якщо ви хочете проявити ініціативу і звернутися до президента з певною пропозицією, створіть свою петицію. Кнопка «Створити електронну петицію» розташована у правому верхньому куті на будь-якій сторінці сайту електронних звернень.

#img_center_nostream#Відкриється проста форма, яка складається з двох полів: суть звернення і текст петиції. Заповніть ці два поля, відзначте галочкою біля пункту «Я не робот» і натисніть «Створити петицію».

#img_center_nostream#Раніше «Велика Епоха» писала, що створено петицію, яка закликає ввести штрафи за викинуте в недозволеному місці сміття. Інша петиція закликає вжити заходів, щоб українці поділяли відходи.