ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Що робити, коли біля під'їзду немає урни

Велика Епоха

Біля багатьох під'їздів київських будинків немає урн, хоча вони повинні бути встановлені згідно з санітарними нормами. «Велика Епоха» спробувала розібратися, як виправити це становище.

#img_center_nostream#Наприклад, біля під'їздів будинку 29-А на бульварі Верховної Ради немає жодної урни. Журналіст видання відправив через форму «Контактного центру Києва» питання, що потрібно зробити, аби урни поставили.

Прийшла відповідь, підписана директором КП «Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Дніпровського району Києва» Дзюбою Ю.А. У повідомленні сказано, що, згідно з санітарними нормами та правилами утримання територій і населених місць, на всіх об'єктах благоустрою повинні бути встановлені урни для сміття в достатній кількості. Відстань між урнами має бути 10—40 м на територіях з підвищеною щільністю населення та 50—100 м — із середньою і низькою.

Директор підприємства відзначив, що встановлення урн для сміття біля під'їздів нині не входить у тариф на утримання будинків, споруд та територій біля них.

Водночас повідомляється, що якщо мешканці будинку хочуть встановити урни біля свого під'їзду, то їм необхідно звернутися з відповідною письмовою заявою в ЖЕК району, де вони проживають.

Директор підприємства зазначив, що якщо мешканці будинку 29-А по бульвару Верховної Ради хочуть поставити урни біля під'їздів, то потрібно звернутися в ЖЕК №402.

Знайти адресу та телефон ЖЕКу вашого району можна на карті.

Раніше «Велика Епоха» повідомляла, що про неприбрані тротуари та газони можна повідомляти на гарячу лінію КМДА. Також ви можете дізнатися про те, що потрібно робити, аби у вашому дворі поставили сміттєвий бак.

Видання «Велика Епоха» розробило карту, яка стимулює роздільний збір сміття в місті. На ній можна знайти найближчі до вас пункти прийому різних видів відходів.

Ще один спосіб допомогти місту стати чистим — підписати петицію, яка закликає владу прийняти закон про роздільний збір сміття.

Поділіться цією статтею, щоб надихнути ваших друзів дбати про чистоту в місті.