ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Наскільки забруднений океан: інфографіка

Велика Епоха

Неприбуткова організація Ocean Conservancy (Комітет з охорони океану) у своєму звіті за 2015 рік опублікував яскраву інфографіку, яка показує масштаби забруднення Світового океану.

Інфографіка

#img_center_nostream#Для того щоб зменшити забруднення світового океану пластиковими відходами, необхідно приблизно $5 млрд на рік. Кошти, потрібні для цього проекту, планується залучити за допомогою державних і приватних інвестицій.

Протягом наступних 20 років щорічне вливання $5 млрд інвестицій в управління відходами дозволить створити величезний ринок вторинних ресурсів. У свою чергу, це може вплинути на зростання інвестицій для створення вторинної [екологічної] упаковки і системи відновлення відходів, завдяки чому океан стане чистішим.

#img_center_nostream#У номері журналу «Science» за лютий 2015 року повідомлялося, що кожного року до світового океану потрапляє приблизно 8 млн тонн пластику. Таким чином, ґрунтуючись на цих розрахунках, починаючи з 1950 року до Світового океану могло потрапити більше 150 млн тонн пластикових відходів.

#img_center_nostream#Поліпшення системи утилізації відходів у Китаї, Індонезії, В'єтнамі, Таїланді і на Філіппінах може зменшити забруднення пластиком Світового океану приблизно на 45% протягом наступних 10 років. Таким чином, до 2025 року сумарне забруднення може бути зменшено на 45%. Це відбудеться навіть у тому випадку, якщо конкретний комплекс заходів буде введено лише в цих п'ятьох країнах.

#img_center_nostream#Понад 80% пластикових відходів потрапляє до океану з континентів і островів. Близько 20% сміття виробляють рибальські і різні транспортні судна. Серед відходів, скинутих до океану з континентів і островів, 75% сміття не було зібрано і відсортовано, а 25% скинули в океан після сортування.

#img_center_nostream#До 2025 року виробництво пластмаси збільшиться приблизно з 250 до 380 млн тонн.

#img_center_nostream#Величезну кількість пластмаси виявили в Північно-Тихоокеанській течії. Її обсяг становить менше 3% від усього пластику, який щорічно потрапляє до океану.

#img_center_nostream#Якщо в Китаї, Індонезії, В'єтнамі, Таїланді і на Філіппінах досягти рівня збору та переробки 78% відходів, то забруднення Світового океану знизиться на 23%. А модернізація сміттєсортувальної та переробної інфраструктури дозволить зменшити річне викидання сміття до океану на 50% вже до 2020 року.

#img_center_nostream#Сумарний обсяг пластмаси, виявленої в Північно-Тихоокеанській течії, а також під час щорічної Міжнародної чистки прибережної зони, становить менше 5% від обсягу пластика, який щорічно потрапляє до Світового океану.

#img_center_nostream#Якщо не вживати належних заходів для збору відходів, то вже до 2025 року в Світовому океані на кожні 3 тонни риби буде 1 тонна пластикових відходів.

Організація Ocean Conservancy закликає громадян підписати петицію, щоб зупинити забруднення океану.

Переклад інфографіки зроблений виданням EpochTimes.com.ua.

На сайті «Великої Епохи» можна знайти відповідь на питання — як вирішити проблему з відходами. Для цього ви, як мінімум, можете зробити наступне:

1. Ознайомитися з особистим досвідом Маріанни з Києва і Лорен з Нью-Йорка, які в своєму житті прагнуть жити за принципом «Нуль відходів».

2. Знайти пункти збору різних видів відходів на карті, розробленій EpochTimes.com.ua для міст: Київ, Львів, Харків, і періодично відносити туди накопичене сміття, замість того щоб скидати все в один сміттєвий ящик (після цього несортоване сміття опиниться на звалищах, які ростуть в об’ємах щорічно).

3. Використовувати альтернативу пластиковим пакетам.