ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Лорен із Нью-Йорка навчилась анітрохи не смітити

Велика Епоха

Лорен Сінгер

Інфографіка

23-річна дівчина з Нью-Йорка, яку звуть Лорен Сінгер, веде нормальне життя і при цьому не засмічує планету.

«Звуть мене Лорен. Мені 23 роки. Я з Нью-Йорка і анітрохи не смічу. Я не виношу сміття щодня. Це правда», — так починається її розповідь, опублікована на MindBodyGreen.com.

Вона припинила купувати упаковані продукти. На ринок і до магазинів почала ходити з багаторазовими банками і мішками. У них вона насипає в супермаркетах всі сипучі продукти. Вона перестала купувати новий одяг і ходить тільки до «секонд хенду». Мийні засоби вона також купує на вагу. За її словами, в магазинах таких товарів повно — треба лише звертати на них увагу. Зайві речі вона віддала нужденним за допомогою благодійних фондів. У їхньому числі опинилося десять пар джинсів, які вона не носила із середньої школи, а також величезна кількість декоративних дрібничок, які не мають жодного сенсу.

Найголовніше — вона почала планувати і замислюватися про потенційно небезпечні випадки — вона тепер каже «ні» речам, таким як пластикові або паперові пакети в магазинах або пластикові соломинки в коктейлях у барах. Вона вважає, що пакети повинні бути багаторазовими.

Така зміна в її житті не сталася раптово — процес зайняв більше року і вимагав серйозних зусиль. Однак, за словами Лорен, її життя стало кращим. Що ж саме стало краще?

Економія грошей

Перед походом до магазину вона робить список покупок, що дозволяє їй уникнути покупок, зроблених імпульсивно. Спочатку вона боялася купити щось зайве в пластиковому контейнері, а пізніше зрозуміла, що непогано економить. Купуючи преміальні продукти, загорнуті в упаковку, ви завжди за неї переплачуєте, говорить вона. Вона також не купує новий одяг, що значно знизило її витрати.

Більш якісне харчування

Оскільки вона не купує продуктів в упаковці, її вибір в їжі став обмежений. Зате вона їсть багато органічних овочів і фруктів. Їсть цільнозернові і бобові продукти, що купуються на вагу. Стала цінувати вона і смачні місцеві сезонні продукти. Знову почала ходити на ринки, і «це настільки чудово!».

Відчуття щастя

Раніше вона могла заходити в супермаркет по кілька разів на день. Потім могла з нього зайти в аптеку, де необхідно купити крем або скраб. Однак це виявилося неефективним — всіх цих пляшечок і пачок ставало настільки багато, що вони вже захаращували весь будинок. Тепер вона купує лише дорогу косметику у великих пляшках. Виходить дешевше, оскільки якщо користуватися цими пляшками, то витрачається менше часу на походи по магазинах і прибирання. Косметику вона купує натуральну, без хімії.

У магазин заїжджає один раз на тиждень і купує відразу всі необхідні продукти. Їсть прості продукти. Такий підхід, за її словами, не тільки позитивно впливає на її здоров'я і економить час, а й зменшує стрес.

Лорен каже, що, вирішивши жити без відходів, не думала, що якість її життя настільки покращиться. Вона думала, що все закінчиться лише тим, що їй більше не доведеться виносити сміття щодня. А вийшло насправді так, що вона завела блог і завдяки цьому познайомилася з великою кількістю однодумців і серед них знайшла і друзів. Вона звільнилася з постійної роботи, відкрила свою компанію The Simply Co і збирається зайнятися розробкою товарів хендмейд, які за цей час навчилася робити. На них, каже вона, є попит, і наразі це її основне заняття.

Вона впевнена, що її спосіб життя зробить щасливим будь-яку людину. «Це найкращий спосіб пізнати себе. Спочатку обмеження сковують, проте згодом окриляють. Ну і я, звичайно, допомагаю врятувати планету. Правда, радості від цього менше за все...», — говорить Лорен.