• Незвичайні люди: мільярдер Чак Фіні витрачає все на благодійність

  • Наталія Стрига | Велика Епоха
    Вівторок, 13 листопада 2012 року

У народі кажуть, що благодійність ― початок багатства, але у 81-річного американця Чака Фіні доля склалася зовсім навпаки. Зараз багатія не цікавлять дорогі ресторани, автомобілі, нерухомість. Він одягається у повсякденний простий одяг, ходить до супермаркетів, їздить у громадському транспорті та навіть живе в орендованій квартирі! Незвичайним людям предмети розкоші ні до чого.

Незвичайні люди: Чак Фіні ― мільярдер без яхт та хмарочосів. Кадр із фільму «Secret Billionaire: The Chuck Feeney Story». Зображення: Youtube.com

Незвичайні люди: Чак Фіні ― мільярдер без яхт та хмарочосів. Кадр із фільму «Secret Billionaire: The Chuck Feeney Story».
Зображення: Youtube.com

Цей чоловік народився у простій ірландській сім'ї в Нью-Джерсі. Батько ― страховик, мати ― доглядальниця. Ніхто не пророкував маляті велике майбутнє. Із дитинства Чак намагався сам заробляти на кишенькові витрати. Де двір від снігу очистить, де газон подстриже, буває, і ключки для гольфу носить.

Відслужив в армії, пройшов війну в Кореї, закінчив університет і вирушив до Франції вивчати політологію. Там він непогано влаштувався: продавав парфуми, алкоголь і цигарки американським морякам і вчився в університеті Гренобля. Трохи пізніше Чак Фіні відкриває свою справу ― «Duty Free Shoppers». Так-так, саме він заснував усім відомі крамниці безмитної торгівлі. Спочатку в Гонконзі і Гонолулу. Коли японцям дозволили подорожувати в 1964 році, вони масово почали досліджувати інші країни, а по дорозі, закуповувалися в крамницях Чака Фіні. Спочатку, правда, Фіні підкуповував турагентів, щоб ті заводили своїх туристів саме у «Duty Free Shops». Вже через 4 роки після старту торговельна мережа Чака Фіні охоплювала 27 країн!

Незвичайні люди: засновник мережі магазинів Duty Free починав як торговець. Кадр із фільму «Secret Billionaire: The Chuck Feeney Story». Зображення: Youtube.com

Незвичайні люди: засновник мережі магазинів Duty Free починав як торговець. Кадр із фільму «Secret Billionaire: The Chuck Feeney Story».
Зображення: Youtube.com

Сьогодні на його рахунку було б уже більше 7 млрд. доларів, але він живе на копійки. Не так багато у світі незвичайних людей, але Чак Фіні, безсумнівно, один із них. За останні 30 років він віддав майже все своє багатство на благодійність. Він допомагає людям і соціальним організаціям різних країн і не збирається цього припиняти, поки не витратить таким чином усі свої гроші. Кредо Чака Фіні звучить так: «витрачай свої гроші, поки живий». І благодійність, на його думку, найкращий спосіб це зробити. Адже від хороших вчинків отримуєш набагато більше задоволення, ніж від рахунку в банку.

Після розлучення з дружиною Чак залишився без власної оселі, тепер він живе у корпоративних квартирах. Діти мільярдера підробляють у сфері обслуговування. Чак Фіні не любить бути у центрі уваги, тому за своє життя дав всього декілька інтерв'ю. Хоча в переліку найбагатших американців за версією журналу «Forbes» його ім'я світилося довгих 12 років.

Незвичайні люди: Чак Фіні ― найскромніший мільярдер. Кадр із фільму «Secret Billionaire: The Chuck Feeney Story». Зображення: Youtube.com

Незвичайні люди: Чак Фіні ― найскромніший мільярдер. Кадр із фільму «Secret Billionaire: The Chuck Feeney Story».
Зображення: Youtube.com

Незвичайні люди на дорозі не валяються, тому Голлівуд вирішив зняти фільм про незвичайну долю мільярдера, пише «Forbes». Скоріш за все, головну роль отримає Денні Де Віто.

Ми увесь час відкладаємо щось на завтра. А чому б нам не почати робити добрі справи, поки ми сповнені сил і енергії, поки у нас є чим поділитися із ближнім? Чак Фіні не думає, як зробити цей світ кращим, він діє і радіє кожному долару, який йому вдалося вкласти у добру справу.

Підписатися:

Коментарі