• Незвичайні люди: Родина виховує 7 ВІЛ-інфікованих дітей

  • Рубіна Ярченко | Велика Епоха
    Понеділок, 1 жовтня 2012 року
Світлана та Євген — перша пара в Україні, яка прихистила дітей з позитивним ВІЛ-статусом. Ці незвичайні люди недаремно носять звання «Гордість країни».
Історія цієї родини почалася ще 8 років тому, коли Світлана закохалася в Євгена, чоловіка з діагнозом ВІЛ. Через деякий час він зробив їй пропозицію, на що дівчина, не замислюючись, відповіла «так». Друзі та рідні Світлану відмовляли, але вона рішуче наполягала на своєму. Ця пара перенесла чимало труднощів.
Євген на відео, викладеному на YouTube, каже: «Я вже йшов по вулиці і через мить всі сусіди відверталися, забігали в хвіртки, ховалися, як ніби ізгой ішов вулицею».
Дійсно, як говорив Іоанн Дамаскін: «Під час випробування стікаються всі біди». Світлану відразу ж звільнили з роботи, коли дізналися, що вона вийшла заміж за ВІЛ-інфікованого.
Світла завагітніла і, за словами лікарів, повинна була народитися здорова двійня. Але відбулися передчасні пологи, і перший хлопчик помер через 7 хвилин, а другий — через півтори доби.
Розуміючи обставини, сімейна пара вирішила зробити щасливими дітей з ВІЛ-позитивним статусом. У 2007 році з Магіївского інтернату вони першими всиновили Петю, а після і Микиту.
Маріупольська родина Ісаєвих думала, що на цьому поповнення припиниться. Але світла і добра душа прагнула допомогти більшій кількості дітей, щоб вони могли зрозуміти і відчути, що таке тато і мама. Тому вони і вдочерили ще Ірочку. І так один за іншим маленькі діти вливалися в дружну і міцну сім'ю.
Світлана каже: «Діти більше страждали не від своєї хвороби, а від самотності. Наприклад, протягом 4 років, які Саша провела у санаторії, ніхто її не відвідав». Тому тепер їй та іншим дітлахам добрі батьки дарують всю свою любов і турботу так, ніби вони їх рідні. Малюки дійсно щасливі поряд з такими дбайливими батьками. Коли у Юри, запитали, що він хоче в подарунок на день народження, він відповів, що вже отримав свій подарунок 9 місяців тому, коли його всиновили.
Як тільки ця сильна духом пара подолала головний бар'єр на шляху доброго вчинку, їм посміхнулася вдача. На дев'ятій церемонії нагородження премії «Гордість країни» наших героїв наділили цим титулом, а також допомогли з житлом. Ця пара дійсно приклад усім нам. Сьогодні в родині Ісаєвих вже дві рідні доньки, причому обидві здорові, і сім прийомних дітей з ВІЛ-статусом. Разом вони вчаться боротися за життя. Як казав Олександр Фадєєв, «ніщо так не зближує людей, як пережиті разом труднощі».
Підписатися:

Коментарі