• Видатні люди світу

  • Наталія Стрига | Велика Епоха
    Неділя, 12 серпня 2012 року

Видатні люди світу

Видатні люди світу: традиційна індійська прядка стала символом філософії Махатми Ганді. Фото: Daypic.ru

Про людей, які залишили істотний слід в історії людства, написано чимало. Винахідники, географи-першовідкривачі, художники, письменники, відомі на увесь світ політики — усі вони так чи інакше працювали на благо суспільства, майбутніх поколінь.

У цій когорті видатних людей світу можна виділити окрему групу видатних особистостей. Щиро піклуючись про інших, про свою країну, ці люди віддали своє життя за вистраждані ідеали загальнолюдського щастя.

Видатні люди світу

Видатні люди світу: Сократ — засуджений філософ.
Фото: Eric Gaba/ru.wikipedia.org

Видатні люди світу

Видатні люди світу: картина Жака-Луї Давида «Смерть Сократа».
Зображення: Ru.wikipedia.org

Один із найвідоміших давньогрецьких філософів, Сократ розмірковував не про природу, її першооснову, про світобудову, що було характерно для мислителів тих часів. Уперше в історії увагу філософа привернула людина, її моральні якості. Сократ ставив собі за мету виховання молоді. На відміну від своїх опонентів софістів, він пропагував авторитет знання. Згідно з етикою Сократа, знання — це чеснота, все погане відбувається через незнання. «Я знаю тільки те, що нічого не знаю», — говорив мудрець.

Віддаючи перевагу підводити співрозмовника до істинного судження за допомогою усного діалогу, античний філософ не залишив після себе жодної письмової праці. Сократ, один із найбільш видатних людей світу, був звинувачений у безбожництві, розбещенні молоді та засуджений до смертної кари. Але мудрець (за однією з версій) сам прийняв смерть, випивши у в'язниці в присутності учнів отруту цикути.

Видатні люди світу

Махатма Ганді — один із найбільш видатних людей світу.
Фото: Ru.wikipedia.org

Видатні люди світу

Видатні люди світу: проститися з Махатмою Ганді прийшли мільйони людей.
Фото: Daypic.ru

Безсумнівно, до переліку видатних людей світу необхідно віднести й ім'я відомого індійського політичного діяча та філософа — Мохандаса Карамчанда Ганді, більш відомого як Махатма Ганді. Не приймаючи насильство в будь-якій формі (ця філософія отримала назву сатьяграха), Махатма Ганді на ділі показав приклад ведення мирної політики. Саме завдяки цьому видатному мудрецю Індія в 1947 році без кровопролиття отримала незалежність від Великобританії. Крім того, Махатма Ганді боровся з кастовою нерівністю, релігійною нетерпимістю.

Один із найбільш видатних людей світу в результаті антиурядової змови був убитий фанатиком-індусом Натхурам Годсе. 3 кулі увійшли в тіло Махатми. Помираючи на руках у своїх племінниць, філософ-гуманіст дав зрозуміти, що прощає свого вбивцю. Титул Махатма означає Велика душа. Увесь життєвий шлях та вчинки Карамчанда Ганді підтверджують, що саме такою він і володів.

Видатні люди світу

Перелік видатних людей світу неповний без імені Мартіна Лютера Кінга.
Фото: Epwr.ru

Видатні люди світу

Видатні люди світу: меморіал Мартіну Лютеру Кінгу в Швеції.
Фото: Epwr.ru

Ще одна великодушна людина, життя якої було перервано рукою вбивці — Мартін Лютер Кінг. Він першим став на захист громадянських прав темношкірого населення США. 11 років подорожував афроамериканський проповідник, виступаючи з промовами і намагаючись донести соціуму, що расизму, дискримінації та сегрегації не місце у високорозвиненому американському суспільстві. У 35 років Кінг, як один із найбільш видатних людей світу, був вшанований Нобелівською премією.

Кінг завжди опинявся в місцях масових протестів та акцій, на одній із яких був заарештований. У 1968 році Мартін Лютер Кінг приїхав підтримати страйкуючих робітників у Мемфісі (штат Теннесі). Тут на балконі свого готельного номера він був смертельно поранений снайпером. У третій понеділок січня в Америці відзначають День Мартіна Лютера Кінга. Найбільший борець за справедливість був визнаний Єпископальною церквою одним із мучеників XX століття.

Ці видатні люди світу присвятили своє життя не собі, а безкорисливому служінню суспільству. На своєму прикладі вони показали, чого повинна прагнути кожна розумна людина. Ці люди були вбиті за свою доброту, благородство і самовідданість. Чому людство не цінує своїх найкращих представників?
Підписатися:

Коментарі