• Пол Маккартні: навіть ставши мільйонером, залишився дуже економним

  • Антон Лунін | Велика Епоха
    Вівторок, 24 січня 2012 року
Пол Маккартні — один із найвідоміших музикантів світу, автор бітлівських хітів Yesterday, Back in USSR, Let it Be та ін. Його ім'я увійшло до Книги рекордів Гіннесса як найбільш успішного композитора і виконавця сучасності. Шістдесят його платівок мають «золотий» статус, загальний тираж синглів перевищив 100 мільйонів екземплярів, а пісня «Yesterday» як і раніше займає перше місце за числом кавер-версій, яких уже налічується більше 3000.

Пол Маккартні народився у 1942 році в Ліверпулі. Його мати була акушеркою, батько — службовець на ліверпульській бавовняній біржі. Батьки майбутнього музиканта хотіли, щоб їхній син став видатним вченим або лікарем, тому морально готували Пола до цього, переконуючи, що він обов'язково повинен чогось досягти в житті. Сім'я жила дуже дружно і весело. Однак у 1956 році померла мати від раку грудей, що вкинуло в справжній шок юного Маккартні. Вийти з цього стану йому допомогла гітара і музика.

Пол Маккартні.

Пол Маккартні.

Фото: Patrick Kovarik/Getty Images

Батько Пола Маккартні Джеймс, у минулому сурмач і піаніст, подарував на його 14-річчя трубу, яку Пол Маккартні обміняв за згодою батька на гітару. Пол багато слухав пісень по радіо і вже в підлітковому віці багато з них умів виконувати, наприклад, Елвіса Преслі і Літтл Річарда.

Після смерті матері виховання дітей лягло на плечі Джеймса, і він приділяв цьому належну увагу. Батько, Пол і брат Пола Майкл часто влаштовували концерти в сімейному колі — Джеймс виховував синів у товариській і творчій атмосфері. Однак через незначні доходи Маккартні-старшого, сім'я жила скромно. Пізніше, навіть коли Пол Маккартні став мільйонером, він за старою звичкою й далі жив економно. Джеймс навчив сина врівноваженості, тому Пол ніколи не робив у житті божевільних вчинків.

Пол Маккартні.

Пол Маккартні.

Фото: Stephen Lovekin/Getty Images

Одного разу в 1957 році шкільний друг Пола Айвен Воуен запросив Маккартні на виступ його групи The Quarrymen, де той познайомився з Джоном Леноном, іншим учасником групи. Вони швидко стали друзями і через тиждень Пол також став учасником їхнього колективу. Маккартні і Ленон відразу знайшли спільну мову, вони багато репетирували і складали власні пісні у будинку Пола. Примітно, що Пол грав на гітарі набагато краще Ленона, який на той час навіть не вмів самостійно настроювати гітару і знав менше акордів, ніж Маккартні.

Через деякий час ансамбль, який перейменували спочатку в The Silver Beatles, а потім — просто The Beatles, почав гастрольну діяльність.

У 1960 році Пол Маккартні, Джон Ленон та інші учасники групи відправилися до Гамбурга, де грали музику в клубах Indra, Kaiserkeller, Top Ten. Наприкінці 1960 року The Beatles повернулися до рідного Ліверпуля, де виступили із концертами. Помітивши, що інші колективи грають кавер-версії тих же хітів, що і Біттлз, Пол і Леннон вирішили відійти від виконання переробок відомих композицій і почали писати свій оригінальний музичний матеріал. Сингли «Love Me Do» (1962 рік) і «She Loves You» (1963 рік) поклали початок стрімкого зльоту світової популярності The Beatles.

Пол Маккартні.

Пол Маккартні.

Фото: Ethan Miller/Getty Images

У лютому 1963 року в Лондоні всього за дванадцять годин The Beatles записали дебютний альбом «Please Me». Концерт The Beatles 4 листопада 1963 в «Королівському вар'єте», який подивилися 26 млн телеглядачів, мав величезний резонанс. Ефект цього виступу газета «Дейлі Міррор» назвала «бітломанією».

Успіх The Beatles, за словами Пола Маккартні, полягає в тому, що вони не були схожі на кого-небудь. Учасники групи не були вульгарні і від музики хотіли суто творчості, не гналися за славою і не були особливо раді великій кількості прихильниць.

Пол Маккартні.

Пол Маккартні.

Фото: Larry Busacca/Getty Images

Причиною розпаду групи The Beatles стали зйомки фільму «Let it be», які почалися 2 січня 1969 року. На думку Джона Ленона та інших учасників групи, під час зйомок Пол завжди залишався в центрі уваги, всі камери направлялися на нього, а інші залишалися в тіні як другорядні музиканти. Мовляв, фільм поставлений Полом для самого ж Пола — це, як вважається, і призвело до розпаду The Beatles.

У 60-і рр. Пол Маккартні приймав наркотики (амфетаміни, кокаїн), про це він сам зізнався в пресі, говорив кореспондентам, що наркотики розширюють свідомість, як аспірин, тільки без головного болю на наступний день. Однак пізніше Пол відмовився від наркотиків, тому що вони, за словами бітла, стали причиною його глибоких депресій.

На початку 70-х Пол Маккартні організовує групу Wings (1971—1980 рр.), після якої в музиканта були інші проекти, він багато виступав як сольний виконавець. Кілька власних альбомів Пол випустив з початком нового тисячоліття. А в лютому 2012 року вийде у світ новий студійний альбом Маккартні — «Kisses On The Bottom».

Пол Маккартні — вегетаріанець. Разом зі своєю покійною дружиною Ліндою вони були активними захисниками прав тварин. У 2005 році Пол відкрито заявив, що не буде давати концерти в Китаї внаслідок постійних убивств великої кількості тварин заради хутра в цій країні. Він неодноразово закликав бойкотувати виробників одягу з натурального хутра. У 2006 році подружжя закликало прем'єр-міністра Канади Стівена Харпера заборонити полювання на тюленів.

Пол Маккартні і Ненсі Шевел.

Пол Маккартні і Ненсі Шевел.

Фото: Paul Zimmerman/Getty Images

Дев'ятого жовтня 2011 року, в День народження Джона Ленона, Пол Маккартні втретє одружився. Супутницею життя стала американка Ненсі Шевел, з якою Пол зустрічався з 2007 року. Громадянська церемонія пройшла в центрі Лондона, серед гостей був помічений екс-барабанщик The Beatles — Рінго Стар. На святковому столі були присутні тільки вегетаріанські страви та генетично чисті продукти, тому що Пол — строгий вегетаріанець. Схоже, у 69-річного екс-бітла ще є «порох у порохівницях», будемо чекати від нього нових пісень.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...