• Котячі долі

  • Аліна Танько | Велика Епоха
    Середа, 30 травня 2012 року

Ставлення до кішок завжди було неоднозначним. Проаналізуймо деякі цікаві факти про котів.

Так, наприклад, азіатські народи з недовірою ставилися до котів, казали, що в них перевтілюються чаклуни, відьми та маги.

В буддизмі існує переказ, що може пояснити подібну упередженість до представників сімейства котячих з боку азіатських народів, і зокрема, японців, у яких коти-нецке залишаються досить рідкісним предметом мистецтва. Переказ свідчить, що коли Будда помер, то його смерть оплакували всі живі істоти, крім кішки, яку й звинуватили за це у зв'язках із силами зла.

А в Стародавньому Єгипті, навпаки, кішці поклонялися, шануючи її як бога. Долі деяких представників сімейства котячих змусять вас здивуватися і визнати, що вони часом схожі з людськими. Одним долею уготовано прожити, приймаючи турботу і любов свого господаря, і отримати в спадщину особняк, або залишитися увічненим на безлічі фотографій, картин і статуеток, іншим же доведеться задовольнятися більш скромним життям.

Знайомтеся: кіт Фредді — шанований мер містечка Шарон у Вісконсіні (США). У цьому містечку, з президентською системою управління населеним пунктом, є президент, як офіційний представник влади, і він — людина. А мером і загальновизнаним улюбленцем цього містечка є кіт Фредді.  

Тут вважається добрим знаком зустріти цього кота, і при нагоді пригостити чимось смачним. Багато жителів спеціально шукають зустрічі з місцевою знаменитістю, а коли Фреді переходить дорогу, всі машини зупиняються в очікуванні. Щоденний маршрут Фредді — пошта, ресторан і невелика перекусна.

Лише кілька років тому цей бездомний кіт щодня приходив до воріт міського управління, був помічений жінкою - службовецею казначейства, яка дала йому трохи їжі. Кіт став регулярно приходити до мерії на початок робочого дня, і згодом це стало традицією: жителі містечка, які приходили в мерію, стали приносити коту різні речі — від грошей для покупки котячого корму до спального куточка.

Сьогодні кіт Фредді бере активну участь в роботі мерії: щоранку він зустрічає співробітників біля входу, він присутній при включенні техніки і, звичайно ж, отримує свій ранковий сніданок. Після цього він зустрічає відвідувачів. Так за Фредді й закріпилася слава мера містечка, незважаючи на те, що у свій робочий час він тільки й займається тим, що їсть і спить.

Ім'я іншого кота було і зовсім увічнено в єдиному в світі музеї кішок KattenKabinet в Амстердамі. Цей музей був заснований в 1990 році голландцем Бобом Мейером, на згадку про свого улюбленця рудого кота Джона Пьерпонте Моргана.

Музей являє собою зібрання різних експонатів мистецтва, що зображають кішок: це і малюнки, і портрети, і фігурки, і статуетки — порцелянові, бронзові, пластилінові різних розмірів, форм і кольорів.

Музей кішок розташований в особняку, побудованому в 1667 році в кварталі на березі міського каналу. Сама будівля — класика архітектури тих часів: сходи з мармуру, зали з розписами XVIII ст.

Так чи інакше, кішка — істота містична, проживає поряд з людиною ось вже не одне століття. Десь їй молилися, десь її оспівували в одах, а десь і зовсім спалювали на багаттях або приносили в жертву богам.

цікаві факти про котів

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...