• Зірка на ім'я Віктор Цой

  • Вівторок, 3 квітня 2012 року

Віктор Цой — культовий радянський рок-музикант, актор, художник, автор віршів і музики групи «Кіно». За свої 28 років життя він встиг зробити справжній переворот у рок-музиці колишнього Радянського Союзу. Його пісні досі пам'ятають, співають не тільки аматори, а й професійні виконавці.

Віктор Робертович Цой народився в Ленінграді 21 червня 1962 року. Його мати — викладач фізкультури, батько — інженер. В середині 70-х рр. Цой навчався в художній школі, пізніше — в художньому училищі, з якого був виключений за неуспішність. Майбутній співак продовжив навчання у ПТУ за спеціальністю різьбяра по дереву. Кумири Цоя — Володимир Висоцький, Михайло Боярський, Брюс Лі. Молодий музикант захоплювався східними єдиноборствами і вирізав із дерева японські фігурки — нецке.

Віктор Цой біографія 1

Віктор Цой, 1986 р.

Фото: Ігор Мухін

Віктор Цой біографія 2

Віктор Цой.

Фото: vitya-tsoy.narod.ru

Віктор Цой біографія  3

Віктор Цой.

Фото: vitya-tsoy.narod.ru

Спочатку восьмидесятих Віктор Цой у складі групи «Автоматичні задовільники» грав концерти-квартирники у Артемія Троїцького в Москві. Одного разу, коли в електричці Віктор із друзями співав пісні під гітару, їх помітив Борис Гребенщиков. БГ розпізнав у Цоя талант і запропонував йому допомогу. У 1982 році під керівництвом Гребенщикова група «Кіно» записує свій перший альбом «45». У записі платівки активно брала участь група «Акваріум». Завдяки цьому альбому про групу «Кіно» дізналися багато любителів рока. Однак до справжньої слави було далеко. Група давала квартирні концерти в Москві, Ленінграді. Брала участь у фестивалях Ленінградського рок-клубу.

Слідом за «45» пішли «46» (1983 р.), «Це не любов» (1985 р.), «Ніч» (1986 р.). У 1988 році виходить альбом «Група крові» з безпрограшними хітами «Група крові», «Війна», «Спробуй заспівати разом зі мною», «Далі діяти будемо ми». Після випуску цього альбому десятки тисяч підлітків намагалися бути схожими на Цоя зачіскою, чорним одягом, співали під гітару його пісні. Концерти групи збирали аншлаг, на парканах все частіше можна було зустріти написи «Цой», «Кіно», що свідчило про популярність групи в той період часу.

біографія Віктора Цоя . Група Кіно 4

Віктор Цой і група «Кіно».

Фото: vitya-tsoy.narod.ru

біографія Віктора Цоя та учасники групи Кіно 5

Віктор Цой і група «Кіно».

Фото: vitya-tsoy.narod.ru

біографія Віктора Цоя, історія групи Кіно 6

Віктор Цой і група «Кіно».

Фото: vitya-tsoy.narod.ru

У другій половині 80-х Віктор Цой знявся в художніх фільмах «Асса» (1987 р.), «Голка» (1988 р.). Кінострічка «Голка» посідала друге місце в прокаті серед радянських фільмів. Акторські ролі надали співакові популярності. У 1989 році виходить остання за життя Цоя платівка «Зірка на ім'я Сонце» з глибоким філософським змістом пісень. У цьому ж році продюсером групи «Кіно» стає Юрій Айзеншпіс, який пізніше співпрацював із Дімою Біланом, Владом Сташевським, Ліндою, Моральним кодексом. Айзеншпіс організовує концертні гастролі групи і просуває її на телебаченні, зміцнюючи популярність групи «Кіно».

До початку 90-х ансамбль уже в зеніті слави і комерційного успіху. Проте трагічна загибель Цоя 15 серпня 1990 року позбавила групу лідера. Москвич Цоя на швидкості більше 130 км/год врізався в Ікарус. Раптова смерть кумира мільйонів підлітків сповнила фанатів жахом. Хтось любив пісні Цоя, хтось ні, але Віктора Цоя і групу «Кіно» знали всі жителі колишнього Союзу. В Арзамасі і Ноябрьську вулиці названі його ім'ям. У Москві, Дніпропетровську, Мелітополі, Мінську та Могильові шанувальниками Віктора створені «Стіни Цоя» на них написано — «Цой живий», «Кіно» і цитати з його пісень. Сьогодні у «Стін Цоя» зустрічаються його фанати. Вони згадують свого кумира і за старою доброю традицією залишають у попільничці — надламаний недопалок.

біографія Віктора Цоя - стіна графіті7

Стіна Цоя.

Фото: Superchilum/Вікіпедія

марка з зображенням Віктора Цоя 8

Поштова марка Росії із зображенням Віктора Цоя, 1999 р.

Фото: Andrei Sdobnikov/Вікіпедія

Пісні Віктора Цоя не схожі на творчість багатьох виконавців року. Серед них є не тільки веселі ліричні композиції, а й драматичні теми, бунт, протистояння. Герой Цоя в ряді пісень («Змін», «Група крові», «Далі діяти будемо ми», «Останній герой») готовий битися і змінювати дійсність, з якою він не згоден. Любовні переживання не є основним змістом треків «Кіно», на відміну від західних рок-груп (Aerosmith, Motley Crue, Led Zeppelin та ін.), в піснях яких так часто чуються слова Baby, I love you. У музиці «Кіно» багато драйву, вона здатна «завести» цілий стадіон.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...