• Елвіс Преслі: день народження Короля рок-н-ролу

  • Антон Лунін | Велика Епоха
    Субота, 7 січня 2012 року

Восьмого січня виповнюється 77 років з дня народження всесвітньо відомого співака і актора кіно Елвіса Преслі. Його зірка присутня на алеї слави в Голлівуді за досягнення у сфері музики, а диски з його піснями розійшлися по всьому світу вже більш ніж мільярдним тиражем.

Элвис Пресли

Елвіс Преслі: Король рок-н-ролу

Король рок-н-ролу народився у 1935 році в містечку Тьюпело південного штату Міссісіпі. Батьки Елвіса були небагатими, проте його вихованню мати приділила серйозну увагу: йому прищепили глибоке почуття поваги до старших, обов'язковими були відвідини юним Елвісом церкви і церковного хору. Одним із подарунків на одинадцятиріччя Елвіс Преслі отримав гітару, тому що вже в тому віці він починав захоплюватися музикою. У 1948 році родина Преслі переїхала жити в Мемфіс у пошуках більшого прибутку і кращого життя. Такий переїзд позитивно позначився на музичному розвитку молодого співака — він став відвідувати квартали Біль-стріт, де з великим захопленням спостерігав за грою чорних блюзменів, вже тоді він особисто був знайомий із Бі Бі Кінгом. У цей же період Елвіс Преслі починає цікавитися різними музичними стилями, слухаючи по радіо пісні в стилі кантрі, естрада, ритм-н-блюз.

Элвис Пресли

Елвіс Преслі: Король рок-н-ролу. Фото: efe.com

Після закінчення школи 18-річний Елвіс Преслі вже точно знав, що хотів бути співаком, але ще не визначився зі стилем виконання. Він влаштувався працювати водієм вантажної машини і співав у невеликих клубах і на аматорських концертах. Щоб почути, як звучить його голос на платівці, Преслі записав 2 пісні під гітару в невеликій студії Sun Records за кілька доларів, де він познайомився з секретарем студії, яка помітила, що в хлопця щось є. Вона записала його номер телефону та особисті дані. І коли глава Sun Records Сем Філіпс вирішив записати для своєї студії кілька пісень, за нагадуванням секретаря він запросив як вокаліста Елвіса.

Під час репетицій Елвіс Преслі разом із гітаристом та контрабасистом випадковим чином надали блюзовій пісні Артура Крудапа «Все в порядку, мама» незвичайний рок-н-рольний ритм, що помітив Філіпс. Він попросив їх записати цю пісню саме з таким ритмом. «Все в порядку, мама» з незвичайним на той час звучанням була випущена як сингл у липні 1954 року і постійно програвалася на радіостанціях Мемфіса. Це привело до великої популярності композиції — сингл розійшовся тиражем 20 000 примірників. За цим послідувало ще кілька подібних синглів «Milkcow blues boogie», «Good Rockin 'tonight», «I forgot to remember to forget», які стали класикою рок-н-ролу. Численні концерти і нові альбоми співака принесли йому всесвітню славу і популярність.

Элвис Пресли

Елвіс Преслі: Король рок-н-ролу

Елвіс Преслі, крім музичної діяльності, також активно знімався в кіно. Після успіху на сцені його активно почали запрошувати до Голлівуду. За участю Короля рок-н-ролу знятий 31 фільм. В основному це музичні комедії, в яких Преслі виконував по 10—12 пісень. Відхилення від такого жанру і спроби дати Елвісу серйозніші ролі не приводили до комерційного успіху фільмів з його участю.

Крім музики та кіно, Елвіс Преслі на початку 70-х років захоплювався карате — він став володарем чорного поясу. Елвіс взявся навчати своїх охоронців, братів Уест, які відкрили пізніше школу, яку часто відвідував Чак Норріс. Преслі зробив багато що для пропаганди та реклами карате. Елвіс Преслі був по-справжньому щедрою людиною, він широко займався благодійністю, дарував машини, дорогі подарунки своїм друзям і родичам, а також оплачував їхнє весілля. Відомий випадок, коли на концерті співак подарував незнайомому глядачеві свій перстень вартістю шість тисяч доларів.

Елвіс Преслі помер у віці 42 років 16 серпня 1977 року в своєму маєтку Грейсленд. Це сталося несподівано — він помер від передозування снодійних ліків. Оскільки концерти Елвіса проходили в пізній час доби, то для бадьорого настрою на своїх шоу він часто вживав тонізуючі препарати, після яких всю ніч не міг заснути і вів нічний спосіб життя. Преслі лягав спати, як правило, під ранок за допомогою снодійних препаратів. У день своєї смерті вранці він прийняв заспокійливі ліки, які не подіяли — тоді співак прийняв ще одну дозу, яка, очевидно, і виявилася фатальною. Прах Короля рок-н-ролу похований у його маєтку Грейсленд (м. Мемфіс, США).

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...