• Сергій Пєнкін: «На мій концерт не прийдуть пити пиво чи кока-колу в залі»

  • Антон Лунін | Велика Епоха
    Четвер, 2 лютого 2012 року
Сергій Пєнкін — володар унікального голосу в 4 октави, який занесено до Книги рекордів Гіннеса. Співак не любить хвалитися своїми заслугами та нагородами, проте за кордоном завоював відразу два гучні титули — «Принц срібний» та «Містер екстравагантність». Артист сам створює сценічні костюми, яких у його колекції вже понад 2000. Музикант в усьому покладається тільки на себе.

Сергій Пєнкін.

Сергій Пєнкін.

Фото: penkin.ru

Сергій Пєнкін народився 10 лютого 1961 року в Пензі в багатодітній сім'ї. Його батько був машиністом, а мама все життя присвятила вихованню п'ятьох дітей, Сергій — наймолодша дитина. З трьох років Сергій співав у хорі, навчався в музичній школі. У 1979 році закінчив Пензенське культурно-просвітницьке училище, потім служив в армії. У 1981 році він переїхав із Пензи до Москви, свою кар'єру починав із модного ресторану в Лужниках. У 1991 році виходить дебютний альбом «Холідей». У 90-і роки артист дає свій перший сольний концерт у Театрі Естради.

Зараз на рахунку співака двадцять великих сольних шоу, тринадцять альбомів і музична колекція зі 143 пісень. За словами артиста, багато пісень, що виконуються на концертах, ще не видані — немає часу записувати їх у студії у зв'язку з щільним гастрольним графіком та репетиціями.

Сергій Пєнкін.

Сергій Пєнкін.

Фото: penkin.ru

Про свою творчість Сергій Пєнкін каже, що співає некомерційну музику. Найяскравіші його конкуренти на сцені — Басков і Кіркоров. І хоча Пєнкіна показують по телевізору набагато рідше, ніж інших, він ніколи не бореться за ротацію і ефіри на телебаченні та радіо. До естради Сергій Пєнкін ставиться не надто доброзичливо: «Коли багато людей співають під фонограму, коли музика «... Я вб'ю тебе, човняр...» — естрада стала жахлива, не та, яка була в 70-і, 80-і, коли були Пісняри, Самоцвіти, Лийся Пісня. Це була інша музика, і всі музиканти співали, а зараз на сцену виходять у плавальних костюмах, «пляж», тому мистецтва в принципі то і немає».

Сергій Пєнкін.

Сергій Пєнкін.

Фото: penkin.ru

Сергій Пєнкін охарактеризував свого глядача так: «Мій глядач готується до концерту, люди намагаються добре виглядати. На мій концерт не прийдуть пити пиво чи кока-колу в залі. Те, що люди готуються до цього, і те, що не прийдуть до мене в спортивному костюмі, — в цьому я сто відсотків упевнений».

Сергій Пєнкін.

Сергій Пєнкін.

Фото: penkin.ru

Про те, як він став відомим, Сергій Пєнкін розповів якось цікаву історію: «Ви знаєте, я починав свою кар'єру, коли працював двірником і паралельно вранці навчався в Гнесинці, в яку 11 років поступав, на 11-й — вдалося. А ввечері я працював у вар'єте. З однією дівчиною дружив, вона там танцювала, і от якось каже: «Я свій День народження буду гуляти в Олімпі в Лужниках».

Це було дуже круте місце, на ті часи одне з кращих. Їх мало було — Інтурист, Космос, Континенталь. І я приїхав туди, підходжу, купа машин красивих, красиві люди ходять. Я стукаю у двері, виходить директор Слава Жирних: «Чого тобі треба?». Я кажу: «Знаєте, я прийшов до дівчини на День народження, ось вона мене запросила, тут сьогодні відзначає День народження». Мене ще по телевізору не показували, ніхто не знав, а ось коло гарних людей, які ходили в такі ресторани, іноземці, путани мене вже всі знали, артисти знали. «Як звати?» — «Сергій Пєнкін». — «Хто?!» — «Сергій Пєнкін». — «Нумо, швидко йди сюди!». Я так злякався. «Співати будеш?» Я кажу: «Ну, заспіваю».

Домовився з музикантами, які пісні співатиму, як зараз пам'ятаю — Філінгс і Санта Лючія. Я заспівав, народ відразу став давати гроші, багато на сцену відразу принесли грошей. «Я тобі за вечір сьогодні плачу 50 рублів, не рахуючи парноса [лівих грошей]». А тоді зарплата двірника була 90 рублів. Я кажу: «50?». Він каже: «Ну, 100». Я кажу: 100?». Він каже: «Ну, 150, не хами». А я просто злякався — такі великі гроші, 150 рублів за вечір! Плюс ще парнос був. Ось так я потрапив у хороший ресторан. А потім став ходити в Космос, в Інтурист, співати на другому поверсі Голден Холл. І так ось у мене пішла популярність. Але в Олімпі мене помітила тоді Анжела Хачатурян, запросила до програми 50/50, і так я став виступати на професійній сцені. Ось такий випадок був зі мною».

Сергій Пєнкін.

Сергій Пєнкін.

Фото: penkin.ru

У другій половині лютого Сергій Пєнкін приїжджає в Україну з концертною програмою «Візьми з собою мою любов». У рамках туру концерти відбудуться в Харкові, Донецьку, Києві, Миколаєві, Одесі та Дніпропетровську. В останньому, до речі, Сергій Пєнкін свого часу співав арію Ленського під час постановки Євгена Онєгіна в театрі опери та балету. Так що меломани можуть оцінити унікальний голос і насолодитися творчістю співака вже скоро.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...