• Незвичайні люди: своєю кров’ю Джеймс Гаррісон врятував мільйони дітей

  • Наталія Стрига | Велика Епоха
    Субота, 21 вересня 2013 року

Серце кожного з нас перекачує близько 5 літрів крові за хвилину. За рік кількість скорочень серцевого м'яза надзвичайно велика. Це означає, що теоретично серце перекачує такий обсяг крові, яким можна заповнити повний басейн. А яке серце потрібно мати, щоб врятувати життя близько 2 млн новонароджених дітей? Безумовно, щире, добре людське!

Серед 7 млрд населення Землі знайдеться не так багато незвичайних людей, готових ділитися своєю кров'ю із ближніми, іноді абсолютно незнайомими людьми, заради порятунку їхнього життя. Одним із таких героїв є австралійський пенсіонер Джеймс Гаррісон. Сьогодні йому 77 років, він жертвує своєю кров'ю з повнолітнього віку.

Історія «Людини із золотою рукою», як називають тепер Джеймса Гаррісона, увійшла до Книги рекордів Гіннеса. Австралійський донор здавав свою кров майже 1000 разів впродовж 56 років. Це означає, що він вирушав до донорського центру зі своєю благородною місією кожні кілька тижнів.

Історія його життя має трагічний початок. Коли Гаррісону було 13 років, він сам потребував переливання крові після операції. Тоді хлопчика врятували, більше 10 літрів донорської крові було знайдено. Після цього страшного моменту, коли життя Джеймса безумовно обірвалося б без підтримки і самопожертви інших незвичайних людей, хлопець і вирішив виконати свій обов'язок перед людством. Якщо ми можемо врятувати не одне життя, всього лише пожертвувавши мілілітрами своєї крові, то чому ж ми цього не робимо?

Як виявилося після перших донорських пожертв, у крові Джеймса Гаррісона містяться особливі антитіла. Саме вони дозволяють врятувати немовлят із важкою формою анемії. За підрахунками фахівців, кров Джеймса врятувала життя близько 2 млн дітей.

Пізніше на основі крові Джеймса Гаррісона була створена вакцина Anti-D. Вона допомагає хворим на анемію немовлятам вижити, якщо їхня кров не збігається із кров'ю матері через відмінності за резус-фактором. Майбутнім мамам вводять ці ліки, і їхні діти народжуються здоровими.

Навіть після ще одного великого потрясіння — смерті дружини — Гаррісон продовжував здавати кров. Дочка Трейсі підтримує батька і пишається його благородними справами.

За незвичайні душевні якості, за готовність жертвувати собою Джеймс Гаррісон був нагороджений орденом Австралії, його благородний вчинок засвідчений в Книзі рекордів Гіннеса. Але жодні медалі не можуть стати більшою нагородою і подарувати більше щастя, аніж врятовані дитячі життя.

Підписатися:

Коментарі