ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Нова інтерактивна мапа: куди здати відходи у Львові

Велика Епоха

Видання «Велика Епоха» підготувало інтерактивну мапу «Куди здати відходи у Львові». На мапі можна знайти точки приймання ртутьвмісних ламп, батарейок, макулатури, тканин і ганчір'я.

Раніше було опубліковано мапи для Києва та Харкова.

Львів — перше місто в Україні, де почали централізовано збирати батарейки, що підлягають утилізації. Також, на відміну від інших міст, на 2014—2017 роки тут було прийнято комплексну муніципальну програму (.doc) щодо поводження з відходами побутового електричного та електронного обладнання.

#img_center_nostream##img_center_nostream#Завдяки цій програмі пункти збору батарейок і ртутьвмісних ламп тепер можна знайти не тільки в багатьох державних установах, магазинах та навчальних закладах, а й навіть на маршрутах міського транспорту.

У порівнянні з іншими містами, наприклад, Харковом, де ртутьвмісні лампи приймають тільки у представників фірм і після укладення договору, для Львова ця проблема вирішена.

Як користуватися інтерактивною мапою

На мапі нанесено кілька «шарів», кожен з яких відповідає тому чи іншому виду відходів. Щоб переглянути пункти приймання відходів, наприклад, макулатури, поставте галочку навпроти підпису «Макулатура» (при цьому всі інші галочки з інших «шарів» повинні бути зняті). Щоб отримати більш точну інформацію про конкретний пункт приймання, натисніть на значок цього пункту на мапі.

#img_center_nostream#Шар, позначений «будиночками», означає пункти приймання різних видів відходів в одному місці.

Якщо необхідно збільшити мапу й наблизитися, наведіть курсором миші на приблизне розташування цього місця і прокрутіть колесико вашої миші від себе.

На мапі можливі неточності, які будуть з часом виправлені. Всі зауваження, побажання та доповнення можна залишити в коментарях до цієї статті, а також відправити на пошту [email protected].

Багато хто знає, що навіть одна батарейка, викинута в звичайне відро для сміття, здатна отруїти 400 літрів води або 20 кв.м ґрунту. Подібна ситуація і з неправильно утилізованим пластиком. Крім того, якщо ми не почнемо розділяти сміття, то в країні з року в рік будуть рости сміттєві звалища. Прочитайте досвід Швеції, щоб побачити, яких результатів можна досягти спільними зусиллями громадськості та влади.

Створення мапи для Львова — це лише перший крок, який допоможе організувати роздільний збір. Пропонуємо жителям міста, які небайдужі до проблеми відходів, взяти участь у вдосконаленні та коригуванні цієї мапи.

Що можна зробити, щоб підтримати роздільний збір відходів:

1. Розділяйте відходи, не викидайте все в загальний смітник.

2. Відзначте на додатковій мапі (або вкажіть у коментарях) пункти приймання різних відходів, які відсутні на основний мапі, але ви знаєте, що вони є.

3. Допоможіть у створенні списку місць, де приймають відходи в інших містах (крім Києва, Харкова, Дніпропетровська, Одеси, Львова). Для цього завантажте таблицю, заповніть її й надішліть на: [email protected].

4. Поділіться мапою з друзями: натисніть на значок «соцмереж» у верхній частині мапи і виберіть одну з соцмереж, або натисніть «Вставити на сайт» (з'явиться html-код для вставки на ваш сайт).

#img_center_nostream#5. Поширьте цю статтю в соцмережах.