• Як подати до Київради петицію

  • Євген Довбуш | Велика Епоха
    Субота, 20 лютого 2016 року

На сайті Київської міської ради почав працювати портал електронних петицій. Це допоможе киянам брати участь у вирішенні проблем міста. У цій статті ми розберемо, як користуватися цим порталом, як голосувати за петиції і створювати нові.

На сьогоднішній день зареєстровано більше 400 петицій, що стосуються різних галузей і сфер життєдіяльності Києва.

Найпопулярніші петиції:

1) Не дозволити знищення історичних пам'яток у Києві (детальніше).

2) Про знесення малих архітектурних форм (МАФів) біля станцій метро і в підземних переходах міста Києва (детальніше).

3) Легалізація велосипедних трас у Голосіївському НПП, Сирецькому гаю і на Лисій горі (детальніше).

Також користуються популярністю петиції про перейменування певної вулиці, про заборону паркування на тротуарах, про зменшення кількості зовнішньої реклами, про штрафи за викинуте сміття.

Розділи сайту

Щоб подивитися всі популярні петиції, перейдіть у відповідний розділ на сайті.

Також у користувачів є можливість подивитися всі нові петиції або тільки підтримані.

Умови розгляду

Після того як петицію буде зареєстровано на сайті, протягом трьох місяців вона повинна набрати 10 тис. електронних підписів. Після цього її розглянуть органи або посадові особи, яким вона адресована, і потім винесуть на пленарне засідання Київради.

Якщо петиція не набрала необхідної кількості електронних підписів, то автор може знову поставити її на обговорення.

Як створити петицію

Якщо ви хочете почати нову ініціативу, натисніть вгорі сайту на кнопку «Створити петицію».

Якщо ви вже зареєстровані, Вам буде запропоновано авторизуватися, тобто ввести свою електронну пошту і пароль. Якщо ні, натисніть на кнопку для реєстрації.

У формі для реєстрації потрібно ввести свої ПІБ, електронну адресу і два рази придуманий пароль. Після цього вам на пошту прийде лист для підтвердження реєстрації.

У цьому листі перейдіть за посиланням і ви будете зареєстровані. Після цього ви можете створити нову петицію.

Для цього потрібно заповнити такі поля, як «Назва», «Чому це важливо», додати фото, вказати поштовий індекс, населений пункт, адресу квартири або офісу, ввести символи з картинки і натиснути на кнопку «Створити».

Як підписати петицію

Щоб підписати вже зареєстровану кимось петицію, зайдіть на одну з них. У правій колонці введіть символи з картинки і натисніть кнопку «Підписати».

Якщо ви ще не були авторизовані, то побачите форму для заповнення (ПІБ та email).

У такому випадку введіть ці дані, а також символи з картинки і натисніть на кнопку «Підписати». Вам на електронну пошту прийде повідомлення, в якому потрібно знайти посилання для підтвердження голосування і перейти по ній, щоб ваш голос був врахований.

Електронні звернення або петиції, що містять наклепи та образи, заклики до розпалювання національної, расової, релігійної ворожнечі, насильницької зміни державного ладу, реєструватися не будуть.

Нагадаємо, що з 28 жовтня набули чинності поправки до Закону України «Про звернення громадян» щодо електронних звернень та електронних петицій. Рішення Київської міської ради «Про затвердження Положення Київради про електронні звернення та електронні петиції», прийняте 8 жовтня, набуло чинності того ж дня.

Про те, як зареєструватися і підписати петицію на сайті президента, «Велика Епоха» писала раніше.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...