ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Інтерактивна мапа: куди в Харкові здати відходи

Велика Епоха

Як продовження проекту інтерактивних мап «Куди здати відходи» (див. мапи Києва та Львова) видання «Велика Епоха» підготувало мапу для Харкова. Тепер кожен харків'янин без зусиль знайде найближчу точку в місті, куди можна принести різні види відходів і таким чином захистити довкілля від забруднення.

Сьогодні вже багато хто знає, що такі небезпечні відходи, як батарейки, акумулятори, люмінесцентні лампи та градусники вимагають окремої утилізації на спеціальних підприємствах з перероблення.

#img_center_nostream##img_center_nostream#У Харкові існує багато пунктів приймання подібних відходів, особливо, батарейок. За словами фахівців, після перероблення токсичні речовини з батарейок перетворюють на чисті метали й надалі використовують у сільському господарстві, промисловості та медицині.

Пластикові пляшки — не менш небезпечний вид відходів. Період розпаду пластику — не менше 200 років, і на сьогодні у світі немає жодної пластикової пляшки, яка б повністю розклалася. До того ж, виробництво такої пластикової тари є неекономним: наприклад, щоб виробити пластикову пляшку об'ємом 1 л потрібно не менше 3 л води.

Невеличка інструкція з користування мапою:

Інтерактивна мапа: куди в Харкові здати відходи
Інтерактивна мапа: куди в Харкові здати відходи

Пластикові пляшки можна здати в пункт приймання вторсировини, а ще простіше — викинути у спеціальні сітчасті контейнери, встановлені біля багатьох будинків.

Що стосується непотрібних речей — одягу, взуття, книг, сувенірів, іграшок тощо — їх можна здати до благодійного магазину «Шафа добрих речей». 80% речей передають благодійним організаціям, 20% — виставляють на продаж за доступними цінами. Виручені гроші від продажу віддають благодійним фондам та організаціям.

Якщо ви знаєте інші точки приймання різних видів відходів, додайте їх на додаткову мапу або вкажіть їхню адресу та координати в коментарях під статтею (під час додавання на додатковій мапі теж напишіть у коментарях, щоб ми швидше перевірили інформацію). Незабаром після цього вони будуть перевірені й перенесені на основну мапу.

#img_center_nostream#

Як підтримати роздільний збір відходів у місті:

1. Розділяйте відходи, не викидайте все в загальний смітник.

2. Діліться інформацією про нові пункти приймання різних видів відходів: залишайте адреси в коментарях до статті.

3. Допоможіть у створенні списку місць, де приймають відходи в інших містах (крім Києва, Харкова, Одеси, Львова). Для цього завантажте таблицю, заповніть її та надішліть на адресу [email protected].

4. Поділіться мапою з друзями та знайомими: натисніть на значок «соцмереж» у верхній частині мапи й виберіть одну із соцмереж, або натисніть «Вставити на сайт» (з'явиться html-код для вставки на ваш сайт).

Інтерактивна мапа: куди в Харкові здати відходи
Інтерактивна мапа: куди в Харкові здати відходи

5. Розповсюдьте цю статтю в соцмережах: