ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Чому люди уникають теми видалення органів у Китаї

Велика Епоха

Більшість із нас, можливо, вважає, що санкціоноване китайською державою вбивство в'язнів совісті в Китаї з метою вилучити у них органи і отримати гроші за їх продаж — це жахливий злочин, пише VisionTimes (англ.).

#img_center_nostream#Однак ця тема не привернула тієї уваги, якої заслуговує. Чи не тому це, що докази цього злочину настільки непереконливі? Ні, є більш ніж достатньо доказів, які підтверджують, що це відбувається насправді — зокрема й результати незалежних розслідувань, завдяки яким вдалося з'ясувати, що більшість органів, які використовуються для трансплантації, не взято у засуджених злочинців, а витягнуто у в'язнів совісті, головним чином, у послідовників Фалуньгун, а також у тибетців, уйгурів і членів домашніх християнських церков.

Як вважає один із професорів з медичної етики, західний світ не проявляє занепокоєння тому, що у нього відсутня політична воля, щоб із цим впоратися, а також тому, що тут замішані «гроші».

«Це ті самі доларові знаки... Доларові рахунки, валюта — це те, що створює основу і підтримує відносини між країнами, а інші речі часто відходять на другий план», — сказала професор Катріна Брамштедт з Університету Бонд в Австралії.

«Інші речі — це права людини, мораль і етика, це те, чого потрібно дотримуватися. Часто царює долар, і, на мій погляд, таке існує навіть у медицині», — сказала вона в інтерв'ю радіо ABC (англ.).

#img_center_nostream#Брамштедт брала участь у зйомках документального фільму «Важко повірити», відзначеного нагородами, в якому показано проблему насильницького видаляння органів у Китаї. Цей фільм недавно транслювали в Америці по громадському телебаченню, а також показали в парламенті штату Австралії Новий Південний Вельс, де Брамштедт представляла фільм.

У цьому документальному фільмі є кадри з Енвером Тохті, хірургом, який сам безпосередньо брав участь у насильницькому видаленні органів.

«Він розповідає, що насправді був свідком і учасником практики примусового видалення органів у людей, які фактично не були донорами. Він відчуває глибокий жаль і отримав велику травму від цього», — сказала Брамштедт.

«Його вигнали з медичних кіл... Він не може отримати роботу за своєю професією як кваліфікований хірург, тому зараз він водій автобуса і це для нього принизливо. Він відчуває глибокий жаль і сум через те, що сталося».

#img_center_nostream#Оскільки більшість людей, на яких націлене примусове видалення органів, мають певні духовні переконання, ця проблема носить уже не тільки етичний, а й релігійний характер.

«Це люди, які вирішили стати сильними без допомоги китайського уряду і розглядаються як загроза уряду, тому вони стали мішенню», — сказала Брамштедт про жертви насильницького видаляння органів.

Коли журналіст ABC запитав у Брамштедт, чи є в китайського комуністичного уряду хоч якийсь сором через те, що вони роблять, вона сказала:

«Очевидно, немає. У них, здається, є інший етичний кодекс щодо загальнолюдських цінностей, гідності людини і цінності її життя».

За деякими оцінками, в китайських лікарнях вилучається близько 11 тис. органів на рік, і немає ніяких реальних ознак того, що ця практика припиниться найближчим часом, незважаючи на те, що китайські чиновники кажуть по-іншому.

У наступному епізоді з програми «Китай без цензури» показано, що комуністичний режим вводив світ в оману, коли заявляв, що припинив видалення органів у страчених ув'язнених: простий математичний розрахунок розкриває страхітливий секрет трансплантації в Китаї.

Професор Марія Фіатароне Сайн, доктор медичних наук з Університету Сіднея, каже, що світ не повинен чекати, коли китайський уряд реформується.

«Деякі вважають, що китайські чиновники обіцяли реформи в питаннях охорони здоров'я, і ​​тому їх повинні прийняти в медичне співтовариство. Я вважаю, що ці заяви передчасні і не обґрунтовані», — сказала Сайн на перегляді фільму «Важко повірити», який проходив у Сіднеї.

Вона сказала: «Немає доказів, що підтверджують заяви китайської медичної влади про припинення видалення органів у в'язнів з 1 січня 2015 року. За останні п'ять років наймання на роботу співробітників спеціалізованих хірургічних бригад з видалення органів у військових госпіталях помітно зросло».

«Один західний лікар нещодавно отримав запевнення китайського хірурга з військового госпіталю, що ув'язнених, як і раніше, вбивають заради органів», — додала вона.

На жаль, схоже, що вбивства тривають.

Сайн сказала, що наразі тільки в трьох країнах — Ізраїлі, Іспанії та Тайвані — прийняли закон, відповідно до якого трансплантаційний туризм вважається злочином або не передбачає компенсації медичного страхування.

Дивіться трейлер фільму «Важко повірити» нижче: