ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

24 фотофакти про китайський смог

Велика Епоха

Хто з нас не чув про пишність великих міст Китаю і не хотів помилуватися їхньою самобутністю? Але все частіше і частіше китайські міста огортає смог, який приховує красу мегаполісів.

Зростання промисловості Китаю не дає громадянам країни перепочинку. Якщо раніше влада через екологів намагалася запевнити людей, що це туман, то зараз часто в безвітряну погоду без маски вийти на вулицю вже не можна. А запевнення компартії в тому, що смог корисний для китайців стали приводом для глузувань. Під час сильного смогу закриваються навчальні установи та дитячі сади.

Китайські блогери пишуть на своїх сторінках: «У Пекіні можна без декорацій знімати фільми про апокаліпсис».

«Я нещодавно летів у літаку додому. Нам оголосили, що починається посадка. Я подивився в ілюмінатор і не побачив і натяку на землю. Обриси рідного міста я зміг розгледіти, тільки коли до землі залишалося 20 метрів. Покривало смогу над Пекіном просто жахливе».

Владі довелося визнати, що за останні 50 років якість повітря в країні сильно погіршилась, а смог став причиною погіршення здоров'я і смерті багатьох людей.

Лідерами найвищого рівня забруднення стали провінції на північному сході Китаю — Цзілінь і Ляонін. Рівень забруднення в цих провінціях перевищує навіть «небезпечний» (від 380 до 475 за шкалою airnow.gov) Небезпечним вважається рівень понад 300.

Поточний стан повітря в різних містах Китаю можна подивитися на інтерактивній мапі.

Якщо ви вирушаєте до одного з міст Китаю, заздалегідь подивіться на стан повітря в цьому місті на карті. На всяк випадок візьміть із собою респіраторну маску (запитайте у вашій місцевій аптеці).

На сторінках EpochTimes.com.ua ви також можете дізнатися, як виглядає смог під мікроскопом.

Якщо ви не хочете, щоб в Україні стан екології досяг такого ступеня, як у Китаї, ви можете підтримати деякі ініціативи, які допоможуть зробити ваше місто чистим і зеленим. Зокрема, щоб затримати ріст сміттєзвалищ, варто розділяти відходи (мапа); можна взяти участь у проекті «Посади дерево»; від використання пластикових пакетів.