• Китайський смог може поширитися й на інші країни

  • Субота, 12 березня 2016 року
Будинки в китайському місті Ляньюньган оповиті смогом, 8 грудня 2013 року. За словами китайських дослідників, інтенсивне забруднення вбиває природні ліси Китаю

Будинки в китайському місті Ляньюньган оповиті смогом, 8 грудня 2013 року. За словами китайських дослідників, інтенсивне забруднення вбиває природні ліси Китаю. Фото: ChinaFotoPress/Getty Images

Будинки й дороги, вкриті інтенсивним смогом у китайському місті Шеньян, 10 жовтня 2014 року

Будинки й дороги, вкриті інтенсивним смогом у китайському місті Шеньян, 10 жовтня 2014 року. Фото: ChinaFotoPress/ChinaFotoPress via Getty Images

Чоловік у масці гуляє між деревами під час інтенсивного забруднення у Пекіні, 23 січня 2013 року

Чоловік у масці гуляє між деревами під час інтенсивного забруднення у Пекіні, 23 січня 2013 року. Фото: Feng Li/Getty Images

Ліси Китаю із 2001 року загадково вимирають. Новий звіт, можливо, не тільки вказує на причину, чому це відбувається, а й застерігає, що ця проблема може незабаром поширитися на інші країни.

У звіті стверджується, що викиди азоту від забруднення в Китаї із загрозливою швидкістю вбивають природні ліси і що, коли нічого не буде зроблено, це почне вбивати рослини та дерева в інших країнах.

13-річне дослідження було проведено вченими Китайської академії наук. Як правило, компартія Китаю намагається приховати проблеми забруднення. Комуністичний уряд навіть випустив документальний фільм про забруднення Китаю, який наробив багато шуму і був вилучений з інтернету.

Аби Китайській академії наук дали дозвіл на публікацію такої інформації, проблема мала бути жахливою — і, за даними дослідження, це так і є.

У 2001—2011 роки принаймні 40% природних лісів у найпівденнішій провінції Китаю, на острові Хайнань, загинули, повідомило видання South China Morning Post. У спостережному пункті на горі Дінху, що поблизу міста Чжаоцін, дослідники спостерігали, як зникали понад десяток видів рослин під старим деревом, доки не залишилася лиш одна чи дві з них.

«Якщо становище не зміниться, протягом кількох десятиліть більшість лісів у південній частині Китаю буде знищена. Але цей вплив не обмежується одним Китаєм», — сказав виданню South China Morning Post доктор Лу Сянькай, молодший науковий співробітник Південно-Китайського ботанічного саду в Гуанчжоу Китайської академії наук і провідний учений екологічного проекту.

«Проблема матиме ефект доміно по всьому світу», — сказав він, назвавши це «безшумною різаниною».

Дослідження було опубліковане у журналі Environmental Science and Technology, що випускається Американським хімічним товариством.

У ньому наголошується, що смог — це головним чином, азот, і що азот викидається в атмосферу всім, починаючи від промислового виробництва до автомобільних вихлопів.

У нещодавньому документальному фільмі «Під куполом», який цензори компартії усунули (англ.) з інтернету, говорилося, що одна з основних причин забруднення у Китаї — це вугільні електростанції. Китай має більше вугільних електростанцій, ніж всі інші країни світу разом узяті.

Азот також являє собою одну з основних поживних речовин для рослин, але занадто багато азоту — це проблема. За словами дослідників, смог збільшує надлишок азоту у ґрунті, що призводить до зникнення лісів.

«Боюся, з лісами у Гонконзі відбувається та ж сама проблема, — сказав South China Morning Post Лу Сянькай. — Вони перебувають в аналогічному середовищі і страждають у цілому від такого ж рівня забруднення повітря».

Джошуа Філіп, Велика Епоха
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...