ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Коли в Україні зникнуть комуністичні назви?

Велика Епоха

У рамках другого етапу декомунізації, який почався наприкінці листопада, планується до кінця лютого змінити назви 943 населених пунктів, зокрема, 737 сіл, 118 селищ, 56 селищ міського типу та 32 міст. Список для перейменування опублікований на сайті Українського інституту національної пам'яті (УІНП).

#img_center_nostream#У той же час, Олександр Зінченко, радник голови УІНП, сказав «Великій Епосі», що цей список не остаточний і до нього можуть вноситися поправки — наприклад, деякі населені пункти може бути додано, а деякі — навпаки, прибрано зі списку.

«Велика Епоха» розробила мапу міст, які підлягають перейменуванню, за списком УІНП:

Цей список інститут склав на підставі моніторингу, проведеного відповідно до закону «Про засудження комуністичного і націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки».

На першому етапі декомунізації від 21 травня до 21 листопада 2015 року проходили громадські слухання з приводу зміни назви таких населених пунктів. Ці слухання організовували місцеві ради, а за їх результатами — приймали рішення про повернення нанесеному пункту його історичної, докомуністичної назви або ж про присвоєння йому нової назви.

Місцеві ради повинні були до 21 листопада 2015 року направити свої пропозиції щодо перейменування до Верховної Ради України. Разом із тим, якщо якась із місцевих рад не подала таких пропозицій, то рішення про перейменування прийме Верховна Рада України на підставі рекомендацій УІНП.

Глава УІНП Володимир В'ятрович сказав, що в інституті буде створено спеціальну експертну комісію, яка буде подавати відповідні пропозиції до парламенту, повідомляється на сайті УІНП. Тих, хто не встиг до 21 листопада подати пропозиції про перейменування своїх населених пунктів, В'ятрович просить подавати до 21 грудня.

Нові назви парламент затвердить протягом 3 місяців. Таким чином до 21 лютого 2016 року всі комуністичні назви міст і сіл будуть змінені. Це стосується і населених пунктів на окупованих територіях на Сході та в Криму.

Нагадуємо, що декомунізація проводиться в 3 етапи. Перший закінчився 21 листопада 2015 року. Закінчення другого планується на 21 лютого 2016 року. На третьому етапі, до травня 2016 року, повинні бути перейменовані всі вулиці, демонтовані пам'ятники та пам'ятні знаки тоталітарного минулого.

Видання «Велика Епоха» раніше публікувало список міст з їхніми історичними назвами та повідомляло про перейменування 110 київських вулиць.

У 2005 році «Велика Епоха» опублікувала книгу «Дев'ять коментарів про комуністичну партію», яка на прикладі китайської компартії показує сутність та історію злочинів комунізму у світі.