ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

В Україні з’явилася перша благодійна торгова платформа

Велика Епоха

Київські активісти створили благодійну торговельну платформу «Мурахи», за допомогою якої кожен може допомогти нужденним, продавши свої непотрібні речі. Кошти від продажів автоматично зараховуються на соціальні потреби за вибором продавця.

#img_center_nostream#Сьогодні «Мурахи» — перша благодійна платформа подібного типу в Україні. Ось що каже автор цього проекту Дмитро Федоренко: «Сьогодні з'явилася можливість не тільки звільнити місце на полиці, але й за допомогою отриманих коштів урятувати комусь життя».

«Мурахи» — це свого роду офлайнова барахолка, що працює за принципом веб-сайту оголошень. Тут кожен може продавати й купувати вживані речі, а також самостійно визначати, куди підуть кошти від продажу цих речей — на допомогу пораненим, армії, переселенцям, хворим або кинутим тваринам.

#img_center_nostream#Для участі в проекті спочатку потрібно зареєструватися на murahy.com, після чого подати оголошення. Для цього потрібно викласти фото своїх пожертв (це може бути, наприклад, одяг, електроніка, сувеніри, книги тощо), вказати їхню вартість і вибрати напрямок пожертвування своїх коштів. Якщо продавцю важно дати оцінку товару — це можна залишити на розсуд адміністраторів системи. Тариф на доставку додається до суми покупки автоматично.

#img_center_nostream#Після отримання повідомлення про бажання купити товар, продавцю потрібно тільки віднести товар до найближчого відділення «Нової пошти». Після доставки у відділення «Нової пошти» покупець оплачує готівкою суму товару, яка автоматично зараховується на розрахунковий рахунок благодійного фонду. Щомісяця волонтери будуть розподіляти отриманий прибуток між Волонтерськими організаціями-партнерами в залежності від їхніх потреб.

І хоча першу версію веб-платформи запустили тільки в середині жовтня, менш ніж за місяць вдалося зібрати близько 12 000 грн.

#img_center_nostream#У проекті «Мурахи» беруть участь близько 50 осіб-волонтерів із різних організацій. Організатори цього проекту кажуть, що не мають наміру обмежувати свою присутність онлайн, а хочуть стати активними учасниками багатьох барахолок, маркетів і фестивалів.

Murahy.com — довгостроковий проект, адже перед ним стоїть чимала кількість завдань: «Упевнений, що наша платформа стане базою для збору коштів на різні соціальні програми та волонтерські ініціативи», — відзначає Дмитро Федоренко.