ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Київські вулиці, які хочуть перейменувати: повний список

Велика Епоха
Депутат Київради Ігор Луценко повідомив, що найближчим часом у Києві хочуть перейменувати кілька десятків вулиць, у назвах яких присутні імена радянських діячів. Необхідні формальності по них узгоджені, і для зміни старих назв на нові меру столиці Віталію Кличку потрібно просто подати їх на голосування.

Фото: dmytrok/flickr.com
Фото: dmytrok/flickr.com
Отже, зміни можуть торкнутись наступних вулиць Києва:

Вулиця Максима Горького, названа на ім’я радянського письменника і публіциста, може бути перейменована на вулицю видатного українського науковця, історика та археолога Володимира Антоновича.

Вулицю Артема, названа за прізвиськом радянського діяча Федора Сергєєва, хочуть перейменувати на вулицю Січових Стрільців, однієї з регулярних формацій Армії Української Народної Республіки.

За вулицею Червоноармійською (названою на честь Червоної армії) може остаточно закріпитись її стара назва — Велика Васильківська. В останні роки перейменування цієї вулиці у Київраді ініціювалось кілька разів, але так і не було затверджене депутатами.

Вулиця радянського діяча Юрія Коцюбинського у центрі Києва може отримати назву на честь українського прозаїка, а також політичного діяча Володимира Винниченка, який після 1918 року жив у еміграції.

Провулок Вацлава або Чеслава Бєлінського, робітника-революціонера, хочуть перейменувати на провулок Алли Горської, української художниці та діяча правозахисного руху 60-х років.

Вулицю радянського діяча Криленка можуть перейменувати на вулицю Олексія Береста — героя України, одного з трьох військовослужбовців, які у 1945 році встановили над Рейхстагом прапор перемоги.

Площу на перетині проспекту Палладіна, бульвару академіка Вернадського та вулиці Командарма Уборевича можуть назвати Лемківською на честь етнографічної групи українців, які мешкали у Карпатах.

Провулок Чекістів (названий на честь працівників органів держбезпеки СРСР) можуть перейменувати на провулок кошового отамана Запорізької Січі Костя Гордієнка.

Площу на розі Героїв Сталінграду та вулиці Мате Залки можуть назвати площею Мистецтв.

Вулицю Крупської (дружини Володимира Леніна, теоретика радянського шкільництва) можуть назвати вулицею Павла Чубинського, українського етнолога, поета і громадського діяча, автора слів українського Гімну.

Вулиця, названа на ім’я учасника Січневого заколоту та робітника заводу «Арсенал» Олександра Аніщенка може стати вулицею Левандовською на честь Іоана Леванди, київського проповідника.

Планується, що вулиця робітника однієї з київських залізничних майстерень Вєтрова отримає свою стару назву — Назарівська.

Вулиця російського революціонера Вацлава Воровського може стати Бульварно-Кудрявською (за назвою місцевості Кудрявець).

Вулиця Димитрова, якого називали «болгарським Леніним», може стати вулицею Діловою.

Вулиця Андрія Іванова (працівника заводу «Арсенал», організатора повстань проти Центральної Ради і учасника встановлення в Україні радянської влади) може бути перейменована на Бутишев провулок (одна зі старих назв, на честь домовласника Бутишева).

Площа Фрунзе може стати Петропавлівською (стара назва, на честь апостолів Петра і Павла).

Вулиця російського революційного діяча Петра Запорожця може бути перейменована на вулицю Івана Миколайчука, українського кіноактора та режисера, якого за радянських часів вважали «неблагонадійним» і звинувачували у націоналізмі.

Вулиця Ленінська у Святошинському районі (названа на честь лідера російських більшовиків Володимира Леніна) може стати вулицею гетьмана Війська Запорозького Петра Дорошенка.

Ще одну вулицю Горького у Солом'янському районі Києва планують перейменувати на вулицю Анатолія Лупиноса (українського державного діяча та поета, організатора студентських виступів 1956 року, який неодноразово відбував строки у таборах за свою активну антирадянську позицію).

Іншу вулицю Горького, що в Дарницькому районі, пропонують перейменувати на вулицю Кирила Осьмака, діяча Української Центральної Ради та ОУН.

Проспект 40-річчя Жовтня хочуть перейменувати на Голосіївський (за назвою історичної місцевості Голосіїв).

Вулиця Ювеналія Мельникова (пропагандиста соціал-демократичних поглядів) може стати вулицею Андрія Мельника, полковника армії УНР та соратника Євгена Коновальця.

Частину вулиці із назвою Академіка Лебедєва у Голосіївському районі можуть перейменувати на вулицю Миколи Боголюбова, радянського фізика-теоретика, математика, на честь якого названий Інститут теоретичної фізики, що розміщується на тій ділянці вулиці.

Вулиця Миколи Щорса, командира української радянської дивізії, може отримати назву на честь Євгена Коновальця, полковника армії УНР та першого голови Організації українських націоналістів.

Планується перейменування вулиці академіка Олександра Шліхтера, науковця-економіста, революціонера, більшовицього державного діяча, на вулицю Віфліємську (за назвою міста Віфлеєм, релігійного центру християн, за Біблією — міста народження Ісуса Христа).

Бульвар радянського діяча Олексія Давидова планують перейменувати на бульвар Віктора Некрасова, письменника-дисидента радянських часів.