• Як повалили найбільшого Леніна України?

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Понеділок, 29 вересня 2014 року
У Харкові був скинутий один із найбільших у Європі пам’ятників Леніну. Статуя заввишки 20 метрів була повалена активістами, прибічниками єдиної незалежної України, пізно увечері 28 вересня 2014 року.

Добро на демонтаж «комуністичного ідола» дав також губернатор Харківської області Ігор Балута — відповідне розпорядження було підписане вдень 28 вересня. Пам’ятник Леніна розміщувався на центральній площі міста — площі Свободи.

«Як сказав Ігор Балута — пам'ятник Леніну і площа Свободи не сумісні. Згоден. І ще додам — є народна прикмета — там, де немає пам'ятників Леніна, там немає війни!» — написав у своєму фейсбуці заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко.

«В Луганську і Донецьку їх стережуть як зіницю ока. Результат відомий. Там де цей ідол, продовжує литися кров», — зазначив він. Геращенко додав, що із подібною акцією трохи запізнилися — за словами чиновника, проводити її потрібно було ще 23 роки тому, після розпаду СРСР.

Знесенню передувала акція «Харків — це Україна», на якій за різними даними були присутні 5—8 тисяч чоловік. Присутні виступили за єдність України і закликали боротись із сепаратистськими проявами.

По його завершенню багато людей прийшли на площу Свободи, де традиційно проходило недільне Народне віче Євромайдану. Свідками знесення пам’ятника стали сотні людей.

Демонтувати Леніна було непросто. Для цього активісти підпиляли спочатку одну, а потім іншу ногу бронзового пам’ятника болгаркою. При падінні Леніна ніхто не постраждав, повідомив Антон Геращенко. ЗМІ повідомляють про одного пораненого, який отримав травму ока через те, що обірвався металевий трос, яким стягували пам’ятник.

Під час знесення площу Свободи очепила міліція. Як пояснили в органах правопорядку, зроблено це було для того, щоб не допустити на місце події провокаторів та уникнути зіткнень.

Відео повалення «комуністичного ідола» одразу було викладене в мережі.На високому постаменті, який залишився після пам’ятника, можливо, буде встановлена інша скульптурна композиція. Місце Леніна може зайняти монумент, присвячений борцям за незалежність та цілісність України — таку думку висловив Антон Геращенко на брифінгу, який він дав пізно увечері 28 вересня на місці повалення пам’ятника.

«Рано чи пізно, ленінопад відбудеться в Росії. Я не маю сумнівів щодо цього! — додав Геращенко. — Масові вбивства і зло, освячені та засновані на брехливій ідеології Леніна сто років тому, будуть оцінені й покарані всюди!».

У той же день, 28 вересня, був демонтований також інший пам’ятник Леніну в Харківській області, який стояв у райцентрі Дергачі.


Читайте також:
Комунізм — що це в дійсності: Дев'ять коментарів про комуністичну партію
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...