• Як ставляться українці до світових політиків ― соціологічне дослідження

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Вівторок, 23 вересня 2014 року
Соціологічна група «Рейтинг» з 9 по 19 вересня 2014 року провела опитування серед українців щодо їхнього ставлення до дев'яти світових лідерів: Барака Обами, Ангели Меркель, Жозе Мануеля Баррозу, Броніслава Комаровського, Франсуа Олланда, Далі Грібаускайте, Олександра Лукашенка, Нурсултана Назарбаєва і Володимира Путіна.

В опитуванні взяли участь 2000 повнолітніх українців із 6 макрорегіонів країни, пише портал проєвропейського громадянського суспільства України «Європейський простір». 

Згідно з результатами дослідження, трійку лідерів у симпатіях українців очолили Олександр Лукашенко (62%), Барак Обама (54%) і Ангела Меркель (51%). Далі йдуть Броніслав Комаровський (45%), Жозе Мануель Баррозу (39%), Далі Грибаускайте (36%) та Володимир Путін (16% на Донбасі).

Рейтинг негативного ставлення очолив Володимир Путін (75%). Меркель не поважають 32% опитаних, Обаму ―31%, Лукашенко ― 26%, Назарбаєва ― 25%.

Більш прихильними до Обами, Меркель, Комаровського, Баррозу, Грибаускайте та Олланду виявилися жителі західного, центрального і північного регіонів України. До Лукашенко і Назарбаєва ― жителі Півдня і Сходу. На півдні також позитивно ставляться й до Меркель.

При цьому до Лукашенка і Назарбаєва позитивніше ставляться люди старшого віку, а до Обами і Меркель ― молодь.

«Чим вищий рівень освіти і матеріальний статус респондентів, тим краще у них ставлення до Обами, Коморовського, Баррозу, Грибаускайте, Олланда і гірше ставлення до Лукашенка, Назарбаєва і Путіна», ― зазначили в «Рейтингу».

Нагадаємо, аналогічні дослідження за жовтень минулого року показували рівень позитивного ставлення: до Путіна ― 47%, Меркель ― 61%, Обами ― 51%. А негативне ставлення респонденти вословлювали по выдношенню до Путіна ― 40%, Меркель ― 13%, Обами ― 25%.


Читайте також:
Більше половини росіян виступає за підтримку «ДНР» Росією
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...