• Народні герої-рятувальники: захопливі історії

  • Євген Довбуш | Велика Епоха
    Неділя, 21 вересня 2014 року
В День рятувальника титул «героя» отримали десять осіб — семеро цивільних і троє співробітників Державної служби з надзвичайних ситуацій.

У столиці нагородили найвідважніших українців, які ризикували власним життям, рятуючи інших людей. На щорічну акцію «Герой-рятувальник року» за нагородою приїхали не всі кандидати — з тими, хто відзначився мужністю на Донбасі, немає зв'язку через війну. Таким чином, нагороду і титул «героя» отримали 10 осіб, повідомляє «Сегодня».

Наймолодшому з них — 16 років, а найстаршому — 60.

Так, 16-річний волинський школяр Микола Хаймик врятував двох хлопців, які провалилися під лід нинішньою зимою.

«Ми з другом йшли по замерзлому ставку і побачили, що вдалині під лід провалився рибалка. Друг кинувся рятувати його, але провалився сам! Я почав його витягати і теж провалився. Насилу вдалося видертися. Я побіг до найближчого будинку за мотузкою. Уже з нею поповзом дістався до першого утопальника, витягнув його, а потім так само витягнув і другого. Рибалка потім мене віддячив — поставив мені могорич [сміється — прим.ред.]», — розповів юний рятувальник.

Миколаївський пенсіонер і залізничник, Віктор Радчук, якому 56 років, зазначив, що йому не звикати рятувати людей. За його словами, випадок стався у серпні цього року. По аварійному мосту йшла бабуся з 7-річним онуком. Малюк наступив на стару дошку і полетів униз, в річку. Бабуся кинулася рятувати його, але дитина обхопила її шию, від чого вони обидва почали тонути. Віктор, не роздумуючи, зняв верхній одяг, кинувся в річку і поплив до них.

«Довелося пірнати за ними і буквально відривати від бабусі дитину. Я взяв хлопчика на руки і почав обох „буксирувати“ на берег. Слава Богу, вдалося врятувати. Тепер буду вчити хлопчика плавати», — розповів він.

За останні десять років Віктор врятував вже кількох людей. Він розповів, що одного разу чоловік поліз витягати свою собаку з-під поїзда, а поїзд рушив. «Я ледве встиг відтягнути його», — сказав він.

Іншого разу він врятував людину, яка запізнювалася на потяг і потрапила під вагон. Крім того, більше 10 разів рятував свою дружину — коли у неї кололо в серці, то робив їй масаж. «Було навіть так, що я відчував: з нею біда, і летів додому... А самому мені одного разу під час полювання сліпа куля в скроню потрапила. Але я вижив», — поділився своїми пригодами Віктор Радчук.

Найстарша з рятувальників — 60-річна вчителька Катерина Коровіна — розповіла, що на ставку врятувала двох малюків, які провалилися під лід: «Встала навколішки, поповзла, пірнула і витягла їх за комір...».

Кожен з десяти переможців отримав нагородний диплом і подарунок, який сам попередньо замовив. Про це розповіли виданню нагороджені. Як з'ясувалося, герої віддали перевагу недорогим речам, потрібним у побуті: мобільний телефон, акустична гітара, газова плита або навіть пилосос.

А ось переможниця однієї з минулих акцій сказала, що після того як врятувала чужого малюка, який тонув, доля сама зробила їй подарунок — власну дитину (до цього у неї були складнощі). «Це найкраща нагорода в моєму житті», — сказала переможниця, що попросила не називати її імені.


Читайте також:
Смерть маленької дівчинки врятувала життя 60 тисяч осіб
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...