• Рада ухвалила Закон про особливий статус Донбасу

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Вівторок, 16 вересня 2014 року
Депутати Верховної Ради України в заритому режимі проголосували за закон про особливий порядок самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей, який діятиме три роки.

За документ №5081 з десяти статей, внесений до Ради сьогодні президентом країни Петром Порошенко, проголосували 277 з 392 присутніх депутатів.

Так, стаття 8 цього Закону надає право окремим районам Донецької та Луганської областей укладати угоди про транскордонне співробітництво з Росією, а також «посилювати і поглиблювати добросусідські відносини між територіальними громадами Донбасу та територіальними одиницями Російської Федерації».

При цьому місцева влада Донецької та Луганської областей повинні будуть здійснювати свою діяльність в рамках Конституції і законів України. Тобто всі ініціативи з економічного, соціального і культурного розвитку, які виходять від органів місцевого самоврядування або ж представників громадськості Донбасу, повинні проходити консультації та узгодження в Кабінеті Міністрів, міністерствах або інших центральних органах влади України. В ході таких консультацій обидві сторони (регіональна та центральна влада країни) готують проект угоди, який набирає чинності з дня його схвалення Києвом.

Згідно з документом, позачергові вибори депутатів в окремих районах Донецької та Луганської областей призначені на неділю, 7 грудня 2014 року. Забезпечити фінансування позачергових виборів доручено Кабінету міністрів України за рахунок коштів резервного фонду Держбюджету країни.

Закон набирає чинності з дня його опублікування.

Повний текст документа оприлюднений на сайті ВР.


Читайте також:
ЦВК відмовила Тимошенко збирати підписи за вступ до НАТО
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...