• Російських чиновників можуть пересадити на вітчизняні авто

  • Євген Довбуш | Велика Епоха
    Субота, 16 серпня 2014 року

Російські автодилери у відповідь на санкції Заходу запропонували заборонити державні закупівлі автомобілів європейських та американських марок, серед яких і локалізовані в Росії моделі. Натомість чиновникам треба буде пересісти на російські, корейські та китайські машини.

Про це повідомляє газета «Коммерсантъ». 

Уряд Росії 14 липня вже наклав заборону на купівлю іноземних авто державою, однак під цю заборону не потрапила локалізовані моделі. Більшість великих автоконцернів, зокрема, Volkswagen, Toyota, BMW, Ford, вже мають у Росії свої заводи й виготовляють там ключові моделі.

Факт можливої повної заборони держзакупівель марок з країн, які проти Росії застосували санкції, підтвердив виданню президент ДК «Фаворит Моторс» Володимир Попов.

«Ми переживаємо, що захисні заходи в автомобільній промисловості введуть несподівано, як це зробили щодо сільгосппродукції, фактично без консультацій із ринком, і ми превентивно хочемо дати своє бачення ситуації», — зазначив Попов.

За словами Попова, за найбільш простого варіанту повної заборони імпорту автомобілів або підвищення мит на них держава втратить найбільший відсоток прямих та непрямих податків. Він вважає, що обмеження державних закупівель скоротить витрати бюджету й не завдасть загалом по галузі настільки сильного удару, а приватним особам слід дозволити купувати те, що вони хочуть.

Дилер вважає, що держзакупівлі можна було б компенсувати вітчизняними, корейськими або китайськими брендами. За його оцінками, подібний захід буде досить дієвим, оскільки частка корпоративних закупівель у сукупному обсязі продажів BMW, Mercedes, Audi становить близько 35%, у Toyota цей рівень також дуже високий.


Читайте також:

В «Яндексі» побоюються збитків через санкції проти Росії

«Велика сімка» блокує проекти Всесвітнього банку в Росії

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...