• Експерти передвіщають у Криму дефіцит молока

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Понеділок, 11 серпня 2014 року

Через часткову заборону на ввіз молочних виробів українських виробників на територію півострова, експерти прогнозують, що Крим може пережити дефіцит молока.

На полицях магазинів молочної продукції майже немає — із 25 видів таких товарів залишилось у кращому випадку 5. Дитячого молока немає взагалі, повідомляють російські ЗМІ, додаючи, що черг та ажіотажу теж не спостерігається.

Раніше Россільгоспнагляд заборонив ввіз в Росію та на територію Криму будь-якої молочної продукції українського виробника, включаючи сухе молоко та навіть суху молочну сироватку.

А оскільки майже все місцеве молоко виготовлялось із сировини, завезеної з материкової частини України, нестача цього продукту почала відчуватись. Із Болгарії та Туреччини молоко не можуть завозити, оскільки вантажні кораблі не плавають до кримських портів, які вважаються окупованими.

Крім того, з 1 серпня на півострів не пускають вантажівки із будь-яким іншим українським продовольством: кукурудзою, кукурудзяною крупою, соєю, соєвим борошном, насінням соняшника, консервацією, молочною продукцією та напоями, повідомляє GigaMir.net. Формальна причина заборони — невідповідність санітарним нормам РФ.

Однак кримські чиновники говорять, що загрози дефіциту немає.

«Загрози дефіциту молочної продукції та молока в Криму немає, питання тут полягає у тому, щоб забезпечити сировиною та готовою продукцією всю територію півострова», — говорить голова національної спілки виробників молочної продукції РФ Андрій Даниленко. За прогнозами чиновника, молочні підприємства, які забезпечать сировиною весь півострів, будуть створюватись найближчим часом у Криму.


Читайте також:

Путін приїде до Криму — ЗМІ

На світовому ринку суттєво подешевшала пшениця

До Росії заборонений ввіз українських соків та польських фруктів

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...