• Американська школярка розробила програму проти інтернет-тролінгу

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Субота, 16 серпня 2014 року

Тріша Прабху, 13-річна школярка із Чикаго, США, виграла на конкурсі для молодих науковців від Google: дівчина розробила проект із подолання тролінгу або образливих коментарів в мережі.

Принцип роботи програми «Переосмислення» («Rethink»), розробленої нею для підлітків, проста: у тих молодих людей, які збирались написати образливий коментар, програма перед його відправкою перепитувала, чи дійсно вони хочуть його відправити і чи замислювались вони про те, як їхні слова вплинуть на співрозмовника.

У 93,43% випадків молоді люди відмовлялись від ідеї писати образи. Загалом Трішею Прабху було проведено 533 випробування.

Дівчина пояснює, що так відбувається тому, що підлітки імпульсивні, і не завжди добре зважують обставини перш ніж щось зробити. Наукове пояснення цьому — префронтальна кора їхнього головного мозку, яка формується до 25 років і від якої залежить самоконтроль, у них недостатньо розвинена. Тому, на думку Тріши, їх потрібно заохочувати більше думати перед тим, як робити.

«Я із нетерпінням чекаю на майбутнє, в якому ми подолаємо залякування в Інтернеті», — написано в описі її проекту.

Після успішних пілотних випробувань, Тріша планує створити програму, яка буде працювати на базі соціальних медіа та додатків. Перед відправкою повідомлень, які програма розпізнає як образливі, вона надсилатиме запит користувачу, чи дійсно він хоче це писати.

Зі своїм проектом Тріша Прабху потрапила до 18 фіналістів конкурсу наукових проектів для молоді Google Science Fair 2014. Переможця конкурсу назвуть у вересні — в якості призу він отримає $50 тисяч стипендії, 10-денну поїздку на Галапагоські острови та відвідування космодрому Virgin Galactic.


Читайте також:

Microsoft випускатиме дуже дешевий мобільний телефон

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...