• Правозахисниця: ФСБ у Криму намагається вербувати священиків Київського патріархату

  • Євген Любарський | Велика Епоха
    Вівторок, 16 вересня 2014 року
Спецслужби Росії у Криму переслідують священиків, що належать до УПЦ Київського патріархату.

Як повідомляє «Укрінформ», про це у вівторок сказала на прес-конференції заступниця керівника Кримської польової місії та очільниця Центру громадянської просвіти «Альменда» (Україна) Ольга Скрипник.

«Усі священики за останні два місяці — і владика Климент це підтвердив — були викликані в ФСБ або до них приходило ФСБ і жадало співпраці, аби всі священики повідомляли дані про своїх прихожан чи будь-яку іншу необхідну інформацію», — зазначила Скрипник.

За її інформацією, подібні «зустрічі» зі спецслужбами РФ ставалися «природньо, не за протоколом, без повісток, приходили до будинків, на квартири, до церков, садили в машини тощо». Водночас із цим Скрипник нагадала і про повсюдне пригноблення членів Української греко-католицької церкви, більша частина з яких змушена була виїхати із Криму.

Правозахисник також засвідчила, що обшукують на півострові не тільки активних прибічників України, а й тих, хто сповідує Іслам. «Ми за місяць фіксуємо щонайменше 15 обшуків щодо кримських татар. Одна з основних причин, що використовується для таких обшуків, це так звана заборонена екстремістська література. Україна ніколи не знала такого. Для кримчан це абсолютно незвична ситуація», — вважає Скрипник.


Читайте також:
Крим: нові обмеження для українських водіїв
Трильйон гривень компенсації зажадають від Росії за Крим
Крим цього року відвідали 2 мільйони туристів — російська чиновниця
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...