• Гостиний двір віддадуть Музею історії Києва

  • Євген Довбуш | Велика Епоха
    Четвер, 25 вересня 2014 року
У фонду Музею історії Києва налічується 250 тисяч експонатів, а в нинішньому приміщенні на вул. Богдана Хмельницького вміщується тільки третина експозиції. Комісія Київради з питань культури та туризму підтримала пропозицію створити Музей історії міста Києва в Гостиному дворі. Про це повідомила Ганна Старостенко, заступник голови КМДА, пише «ЛIГАБiзнесIнформ». 

Музей історії Києва втратив своє приміщення ще в 2004 році — тоді Кловський палац, де він розміщувався, передали в користування Верховному суду України. У 2012 році музею віддали будівлю на вулиці Богдана Хмельницького, 7. Але, як пояснила Старостенко, площа приміщень будівлі — 2000 квадратних метрів — дає можливість розмістити лише частину експонатів з музейного фонду.

За її словами, щоб розмістити всю експозицію музею — 250 тисяч експонатів, — має бути приміщення площею не менше 6000 квадратних метрів. Вона зазначила, що площі Гостиного двору — близько 9000 квадратних метрів — вистачить для розміщення не тільки фондів музею, а й інших історико-мистецьких об'єктів.

Нагадаємо, Гостиний двір був побудований на початку 19-століття на Подолі в Києві. У серпні 2011 року Кабмін виключив його зі списку пам'яток архітектури. У квітні 2012 року Київрада надала дозвіл на розробку проекту реконструкції будівлі під торгівельно-офісний центр з гостьовою стоянкою.

Активісти неодноразово намагалися перешкодити забудові історичного пам'ятника. У червні 2014 року землевідведення Гостиного двору було скасоване судом.


Читайте також:
Активісти зупинили реконструкцію Гостиного двору
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...