• В Умань сьогодні приїде понад 35 000 хасидів — ЗМІ

  • Євген Любарський | Велика Епоха
    Середа, 24 вересня 2014 року
На свято іудейського Нового року в місто Умань з'їдеться, за попередніми оцінками, понад 35 000 хасидів із 25 країн, повідомляє «НБН».

Хасиди в українській Умані сьогодні відзначають іудейський Новий рік — Рош Ха-Шана. За їхнім літочисленням, це буде 5775 рік. Святкування відбуватиметься із середи (вечір), 24 вересня, до п'ятниці (вечір), 26 вересня.

На час вечора вівторка, 23 вересня, в Умань уже прибуло із паломництвом до 13 000 хасидів, серед яких 1134 дитини і 20 жінок. Гості приїхали із шести країн: Ізраїлю, Німеччини, США, Франції, Великобританії та Канади.

Незважаючи на напружене становище в Україні, очікується прибуття на свято рекордного числа хасидів — із 25 країн приїде 35 000 чоловік.

В ранок середи почнеться ритуал поклоніння — прихильники хасидизму проведуть молитву, яка триватиме з ранку і до вечора.

Як відомо, в Умані похований засновник брацлавського хасидизму Раббі Нахман із Брацлава. Через те, що його могила — одна з найшанованіших у хасидів святинь, щороку до неї з'їжджається величезна кількість паломників.

Єврейський новий рік, або Рош Ха-Шана, відзначають протягом двох перших днів нового місяця єврейського календаря, що припадає на вересень або жовтень.

Пильнувати громадський порядок під час святкування Рош Ха-Шана будуть 18 поліцейських із Ізраїлю і понад 400 українських міліціонерів.


Читайте також:
Хасиди-паломники від’їжджають з України
З табору хасидів-паломників вкрали $50 тисяч
За безпекою хасидів стежать 80 рятувальників та 430 міліціонерів

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...