• Скасовано мито на електромобілі

  • Ольга Зубакова | Велика Епоха
    Неділя, 20 грудня 2015 року

Верховна Рада підтримала скасування мита на ввезення електромобілів (8% від митної вартості автомобілів). Це дозволить знизити ціну і стимулювати збільшення кількості екологічного транспорту на території України.

Законопроект №1674 «Про внесення змін до закону України „Про митний тариф України“ щодо ввізного мита на електромобілі» схвалили 233 депутати Верховної Ради.

У законопроекті запропоновано змінити Митний тариф в Україні та повністю скасувати мито на транспорт, який працює виключно на електричних двигунах. До них належать тролейбуси; велосипеди; транспортні засоби для перевезення високорадіоактивних речовин; транспортні засоби, оснащені електричними двигунами; електричні транспортні засоби, які використовуються на складах, заводах, портах, аеропортах.

Законопроект розроблено з метою охорони довкілля, забезпечення енергетичної незалежності України, спрощення доступу українського населення до новітніх розробок і технологій, поліпшення якості та зменшення вартості пасажирських перевезень в Україні.

Завдання законопроекту — створити передумови для зменшення вартості, а відповідно й популяризації електромобілів в Україні.

Закон набуде чинності з першого числа, через місяць після його опублікування.

Разом із тим, як пишуть на автомобільному порталі «Автоцентр», враховуючи, що електромобілі дорожчі аналогічних легкових авто з двигуном внутрішнього згоряння на 50—100%, то це рішення парламенту не приведе до прогнозованого підвищення ввезення електромобілів. Зниження мита не зробить їх доступнішими настільки, щоб українці серйозно вирішили змінити свої машини на електричні. Для цього, як відзначає видання, потрібні більш кардинальні пільги.

Для тих же, хто все-таки придбав електромобіль, вже створено мапу електрозаправних пунктів в Україні.

«Велика епоха» у своїх статтях писала, де в Києві заряджати електромобіль і безкоштовно паркуватися електротранспорту, а також про «батарейку на колесах» від Toyota. Чи вигідно купувати електромобіль, можна розрахувати на спеціальному онлайн-калькуляторі.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...