• Чи потрібні в Україні дельфінарії?

  • Ольга Зубакова | Велика Епоха
    Четвер, 11 лютого 2016 року

Доля дельфінів турбує багатьох людей нашого світу. У той час як відвідувачі дельфінаріїв із радістю діляться враженнями, одна з колишніх співробітниць київського дельфінарію «Немо» розповіла про жорстоке поводження з цими істотами.

Жінка під ніком E_Stella на форумі forum.chicco.com.ua звертається до людей із проханням: «Якщо любите, не ходіть дивитися на їхню повільну смерть, і не плескайте у долоні цим ув'язненим. Їх ми вже не врятуємо, але можемо врятувати тих, хто ще плаває в морі. Адже якщо ми не будемо ходити на виступи, бізнес стане невигідний і закриється!».

На сайті президента недавно з'явилася петиція, в якій закликають узаконити права дельфінів на життя і заборонити використовувати китоподібних у розважальних заходах, утримувати в неволі та проводити на них досліди.

Петиція зареєстрована під №22/016349-еп. 26.10.2015 і, щоб вона була прийнята до розгляду, за 90 днів необхідно набрати 25 тис. підписів.

Брати за розумом

Вчені нашого часу вважають дельфінів братами за розумом.

У 2010 році група вчених, філософів і захисників прав тварин створили декларацію про права дельфінів.

Вони стверджують, що дельфіни, білухи та кити — розумні істоти. Це особистості, які мають право на життя, свободу та добробут, і жодна людина не має права заявляти про те, що вона є власником цих створінь, а також порушувати будь-яким чином їхні права чи свободи.

Сьогодні ці розумні істоти потребують допомоги, і кожен, хто хоче зберегти їхнє життя, може підписати петицію.

Як проголосувати

Для того щоб проголосувати за петицію, потрібно зареєструватися, заповнивши спеціальну форму.

Після того як ви відправите цю форму, на адресу вашої електронної пошти прийде лист із посиланням для підтвердження реєстрації. Перейшовши за посиланням, ви повинні 2 рази ввести придуманий вами пароль.

Після реєстрації авторизуйтесь на сайті і знайдіть петицію №22/016349-еп. 26.10.2015 (див. посилання вище на слові «зареєстрована»). В правій колонці натисніть «Підписатися».

Більш докладно, як зареєструватися і підписати петицію (і навіть як створити нову), описано тут.

Відзначимо, що першою країною, яка визнала дельфінів особистостями, стала Індія.

У Туреччині випущено соціальну рекламу про дельфінів, яких щодня вбивають у всьому світі. Відомі актори та зірки турецької естради закликають боротися зі звірячими вбивствами цих розумних істот.

Поділіться цією статтею, якщо не хочете, щоб дельфінам робили боляче

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...