ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Леонід Кравчук радить українцям читати «Дев'ять коментарів про комуністичну партію»

Велика Епоха
Леонід Кравчук із журналістом видання «Велика Епоха» Оленою Балакіною та радником губернатора Івано-Франківської області Мстиславом Тарасом.
Леонід Кравчук із журналістом видання «Велика Епоха» Оленою Балакіною та радником губернатора Івано-Франківської області Мстиславом Тарасом.

Леонід Кравчук із журналістом видання «Велика Епоха» Оленою Балакіною та радником губернатора Івано-Франківської області Мстиславом Тарасом. Фото: Велика Епоха

Після того, як журналістське розслідування «Дев'ять коментарів про комуністичну партію» вийшло у світ в 2004 році, мільйони людей змінили своє ставлення до комунізму.

Книга, яка була опублікована виданням «Велика Епоха», розкриває сутність комуністичної ідеології на прикладі однієї з останніх у світі, що перебуває при владі — компартії Китаю. Після прочитання «Дев'яти коментарів...» китайці переосмислили минуле своєї країни — на сьогоднішній день у рамках руху «Туйдан» або «Виходь із партії» з лав компартії, комсомолу і піонерії Китаю вийшли понад 160,8 млн осіб (станом на 24 березня 2014 року).

Перший президент України Леонід Кравчук радить читати книгу «Дев'ять коментарів...» всім українцям. Чому? У чому її цінність?

Яким було Ваше враження від прочитання книги «Дев'ять коментарів про комуністичну партію»?

— Книга «Дев'ять коментарів про комуністичну партію» справила на мене глибоке враження. Тут викладені факти без особливих коментарів, звичайно, на прикладі Китаю, але скрізь простежується коріння з Росії. У Китаї це набуло вже такого потворного характеру, й ідеологічного, і політичного, що просто не осягається людським розумом. Неможливо зрозуміти, як люди можуть потрапити під такий вплив і творити речі, які не в змозі робити навіть звірі. Звірі так не чинять.

Леоніде Макаровичу, як Ви думаєте, чим книга «Дев'ять коментарів...» важлива для України?

— Замість того, щоб розповідати, яка погана комуністична партія України, КПРС, потрібно просто надрукувати цю книгу. Людина, яка прочитає її, сама все зрозуміє. Їй вже не потрібно розповідати, хто є хто. Напевно, вплив комуністів у нас досі дуже серйозний. Вони не хочуть, щоб була розкрита їхня ідеологічна, психологічна та політична природа, яка обов'язково породжує диктатуру і свавілля. Свавілля в утиску духовному, свавілля у фізичному знущанні над людиною.

Я вважаю, що книга «Дев'ять коментарів...» буде для України корисною. У нашій історії були репресії, ГУЛАГ, Голодомор, після якого за скромними підрахунками загинуло щонайменше 9 мільйонів чоловік, і зараз вже зібрані списки жертв Голодомору по прізвищах — це 4 мільйони чоловік. Список прізвищ і далі зростає. У Китаї ця історія повторюється, тільки там все це досягло особливого потворного виду через специфіку сходу.

***

«Дев'ять коментарів про комуністичну партію» — книга, яка була створена на основі свідчень осіб, які пережили переслідування з боку компартії. У нарисах розкривається ідеологія комунізму, те, як вона спотворила свідомість мільйонів людей у всьому світі. Прочитавши цю книгу, багато читачів виявили в собі багато «комуністичних» чинників і змогли від них звільнитися.

Леонід Кравчук раніше кілька разів публічно рекомендував «Дев'ять коментарів...» для читання журналістам і політикам, тому редакція «Великої Епохи» вручила першому президенту незалежної України листа подяки.


Читайте також:
Перейшли Рубікон: противників компартії в Китаї більше, ніж її членів
Книга «Дев'ять коментарів»: що це і де купити?
Привид комунізму знову ходить
Ціна братерської любові: чого так і не зрозумів Путін