ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

У проекті «Дехата» навчать, як побудувати дешевий будинок

Велика Епоха

Два колишніх мешканця Горлівки вирішили побудувати еко-будинки і поділилися цим на сайті «Дехата». Вони хочуть витратити на будівництво «купольного» будинку всього $5000, а, можливо, й менше. Основне завдання проекту — показати як самостійно і з мінімальними витратами побудувати житло.

#img_center_nostream#Передбачається, що будинки будуть економічно вигідними, тому що витрати на опалення і кондиціювання таких будинків на третину менше, ніж у звичайних, а для постачання житла хочуть використовувати поновлювані джерела енергії.

Купольні споруди мають мінімальне співвідношення площі поверхні до корисного об'єму. Ефективна тепловіддача у них нижча, ніж у будь-якого іншого прямокутного будинку. У будівництві вони вимагають на 30% менше матеріалів, економія на опаленні (кондиціюванні) може досягати 40%. Зараз це найдешевший у будівництві та експлуатації вид житла.

Ініціатори «Дехати» запрошують приєднатися до проекту всіх, кому це цікаво, обіцяють зробити проект будівництва, скласти кошторис будинку на 3 та 5 осіб, створити поетапну відеоінструкцію і все це викладати на сайті.

На зібрані пожертви творці проекту хочуть створити фонд обладнання, яким зможуть скористатися учасники проекту. А із завершенням будівництва вони зможуть створити цехи з комплектації дешевих швидкозбірних купольних будинків 3—4 типорозмірів (для сімей від 2 до 10 осіб), збірки дешевих сонячних геліоколекторів і теплоакумуляторів, дешевих вітряків для генерації електроенергії та використання їх як водяних насосів.

#img_center_nostream#Чи вдасться здійснити проект і до якої міри — це залежить від суми, яку зможуть отримати його творці від пожертвувань.

Люди яких турбує екологічна ситуація в сучасному світі, створюють різні види екологічних будинків, а деякі дизайнери навіть пропонують зводити будинки на деревах.

Раніше ми повідомляли, що американець будує будинки зі сміття і підручних матеріалів, а словацькі архітектури винайшли будинок-капсулу для життя в дикій природі.