ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Китай здійснив масштабну перестановку голів громадської безпеки

Велика Епоха

В цілому 17 керівників провінційної громадської безпеки з 13 провінцій Китаю було замінено на початку 2016 року. Це найбільша перестановка, яку здійснив китайський лідер Сі Цзіньпін на політичній та правовій арені з 2013 року, пише TheEpochTimes.com.

#img_center_nostream#Є припущення, що Сі готується до реорганізації політико-правової системи і після цього — до арешту свого суперника, колишнього лідера партії Цзян Цземіня.

Згідно з недавньою статтею в газеті негласного рупора комуністичної партії, основними провінціями (або великими містами), в яких відбулася заміна, стали: Пекін, Шанхай, Чжецзян, Цзянсу, Гуандун, Хубей, Хейлунцзян, Юньнань, Гуансі, Цзянсі, Цінхай, Сіньцзян і Нінся. Найбільші зміни мали місце в провінції Чжецзян.

Весь відділ громадської безпеки в провінції Чжецзян було реорганізовано протягом тижня. Генерального прокурора і головного суддю Пекіна також було замінено. Більшість людей, яких торкнулася заміна, вступили на посаду в 2008 році.

Відтоді, як 12 січня Сі Цзіньпін оголосив, що його антикорупційна кампанія впевнено йде до перемоги, спостерігається велика перебудова в системі громадської безпеки. І вже з 13 січня, всього за 10 днів, 11 керівників було відсторонено від займаних посад.

23 січня в Пекіні пройшло засідання громадської безпеки, де були присутні керівники відділів, генеральний прокурор, голови верховного суду, а також співробітники міністерства юстиції. Всі вони заявили про свою лояльність до Сі.

За словами коментатора Лі Шаньцзяня, звільнені співробітники належали до групи, об'єднаної спільними інтересами. Вони допомагали та прикривали один одного.

За словами Лі, система нічого не могла з ними зробити. Він вірить, що великомасштабна заміна старих співробітників може сильно похитнути всю наявну систему, і в майбутньому буде простіше.

Це були найбільші кадрові перестановки в системі громадської безпеки, починаючи з 2013 року, коли було замінено 20 керівників в органах державної безпеки.

На політико-правовому засіданні, проведеному 20 січня 2015 року, Сі виділив важливість наявності повного контролю над «ножем» (політико-правовою системою). Заміна людей показує, що він набуває більш повного контролю над системою.

На думку коментатора Ся Сяоцана, Сі бере під свій контроль «рушницю» (армію) і «ніж» для того, щоб підготуватися до арешту Цзяна. У політичній структурі партії «рушниця» і «ніж» грають важливу роль у визначенні політичної стабільності.

Ся вважає, що чистка керівників політичної та правової системи так само важлива, як і військова реформа. Кінець-кінцем все це призведе до арешту Цзяна.

Нагадаємо, Цзян Цземіня, крім корупції, звинувачують у злочинах проти людяності, оскільки він у 1999 році ініціював репресії проти мільйонів послідовників Фалуньгун у Китаї. Зокрема, його звинувачують у тому, що з його згоди у десятків тисяч послідовників Фалуньгун видалили органи, коли вони були ще живими.

Організація «Лікарі проти насильницького видалення органів» (DAFOH) у 2016 році стала номінантом на Нобелівську премію миру 2016 року за те, що інформувала громадськість про зловживання у сфері видалення органів у Китаї.