ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Чому в Китаї підривають багато будинків

Велика Епоха

Знесення відносно нових будівель у Китаї — не рідкість. Згідно з даними Китайської академії будівельних досліджень (КАСІ) від 2014 року, з цієї причини Китай у середньому втрачає на рік понад $70 млрд. Причини цього феномена різні, пишеться в статті на TheEpochTimes.com.

#img_center_nostream#Незважаючи на вигідні умови купівлі житла, дві майже повністю зведені будівлі елітного житлового комплексу в Тяньцзіні будуть знесені через припинення програми кредитування і численні порушення техніки безпеки, повідомляють китайські ЗМІ.

В обох житлових будинках цього комплексу було виявлено безліч порушень техніки безпеки. В інтерв'ю авторитетному китайському журналу Faren, власниця квартири в цьому центрі Чжан Сінь повідомила, що вісім будівель комплексу були побудовані занадто близько одна до одної.

Фахівці з Тяньцзіня провели торік експертизу цього комплексу і виявили, що планування будинків не відповідає будівельним нормам для екстреної евакуації. Зокрема, на першому і другому поверсі будівель №1 і №4 на випадок евакуації було передбачено занадто вузький простір.

«Це неймовірно, яким чином забудовникам, які порушили будівельні норми, вдалося пройти через стільки рівнів перевірок», — сердито повідомляє Чжан у своєму інтерв'ю журналу Faren. А коли вона звернулася до урядового департаменту з цього питання, їй сказали, що це її не стосується, незважаючи на те, що вона власниця квартири в цьому житловому комплексі.

Як очікується, на демонтаж одного з будинків цього житлового комплексу — Mingmen Hall — потрібно більше $9 млн. Ще один комплекс розташований у комерційному районі Тяньцзіня і складається з трьох уже практично завершених будівель з готовою покрівлею. Його ліквідація коштуватиме ще більше ніж знесення комплексу Mingmen Hall.

#img_center_nostream#В той час як у деяких випадках проблемою є нестача коштів для будівництва, то в ході розслідування 54 справ, опублікованих комісією КАСІ, було виявлено, що в 46% основною причиною стали комерційні інтереси.

Наприклад, літній палац «Водний світ» у Шеньяні — величезний критий аквапарк — був побудований у 1994 році за $30 млн. А в 1997 році він був названий одним з 10 кращих місць у Шеньяні і був міською визначною пам'яткою.

Тим не менш, у 2009 році будівлю, яка простояла 15 років, було повністю зруйновано за 2 секунди за допомогою 900 кг вибухівки, бо та земельна ділянка була виділена під забудову.

Але є й інші причини раннього зносу нових будівель. Так, на думку КАСІ, серед них — престижні проекти, необдуманість міського планування, недосконалість правової системи і низька якість будівництва.

«Істотна причина в тому, що земля в Китаї належить державі, тому не становить ніяких труднощів знести ту чи іншу будівлю. Жителі таких будинків не мають законних прав або гарантій, якими вони можуть керуватися, — сказала Дін Лі, економіст інвестиційно-консалтингової компанії в інтерв'ю радіо „Вільна Азія“. — Навіть якщо й існують деякі правові норми, місцеві чиновники чи проектувальники можуть ними знехтувати».

«Друга причина — політичні успіхи чиновників. Протягом багатьох років ВВП був стандартом, який використовувався для оцінки політичних досягнень. Будівництво — найлегший спосіб „показати цифри“. Третя причина — корупція. Завдяки їй чиновники можуть отримати користь. Тут діють не тільки політичні досягнення, а й особиста вигода», — сказала Дін.

За даними Статистичного щорічника Китаю за 2012 рік, у період між 2006 і 2010 роками відношення між будівництвом і знесенням будівель становило 23%. Такий високий рівень зносу став причиною щорічного утворення близько 400 млн тонн будівельних відходів і близько 10% додаткових викидів вуглецю в атмосферу.

Також дізнайтеся, яку екологічну ціну платить Китай за економічний розвиток. Нещодавно в тому ж місті Тяньцзіні, про який йшла мова вище, вибухнув хімічний склад. На його місці утворився величезний кратер. Дивіться відео нижче: