ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Чому іграшки з Китаю такі дешеві: фотосвідчення

Велика Епоха

В Україні, а також у багатьох країнах Європи, Америки, Азії яскраві іграшки, зроблені в Китаї, мають попит. Вважається, що 75% іграшок, які можна знайти на прилавках у різних країнах світу, роблять у Китаї. Для багатьох верств населення планети вони доступні через низьку ціну. Німецький фотограф Майкл Вольф у 2012 році вирішив дізнатися, як виготовляють ці товари для дітей, і вирушив на Схід.

#img_center_nostream#Він побував на 5 різних фабриках, щоб відзняти матеріал і показати світовій спільноті, де, хто і в яких умовах робить у Китаї іграшки.

Його фоторепортаж викликав великий інтерес. Тисячі китайських працівників, серед яких багато неповнолітніх юнаків і дівчат, завезених у припортові міста з півночі або з глибинки материка, виконують роботу за мізерну плату. Понаднормові їм не платять.

Люди часто працюють в умовах, де порушуються санітарні норми праці. Не на всіх фабриках видаються рукавички та маски за умов роботи з отруйними фарбами, які використовують для фарбування та розмальовування виробів для дітей, що наочно підтверджують знімки фотографа.

#img_center_nostream#Частина робітників живе прямо на території заводів. Сплять по черзі в житловому відсіку — поки одна зміна працює на робочому місці, друга відпочиває. Іноді люди сплять прямо на підлозі.

#img_center_nostream#«Велика Епоха» писала про те, як виробництво іграшок пов'язане з системою виправно-трудових таборів у Китаї. Пізніше повідомлялося про те, що ця система скасована владою Китаю. Проте, за повідомленнями з інших джерел, такі табори просто змінили вивіску.

У 2012 році американка виявила в іграшці, виробленій у Китаї, записку із проханням про допомогу від ув’язненої трудового табору, яка робила цю іграшку.

Кілька порад про те, як вибрати безпечну іграшку, читайте в статті «Третина протестованих іграшок в Україні містить токсичні елементи», а також у нижній частині статті «Китайські іграшки: привіт із тюрми».