• Створено робота, який може очищувати водойми

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Середа, 16 березня 2016 року

Британські вчені розробили робота, який очищує водойми від небезпечних мікроорганізмів і при цьому не потребує джерела енергії — він сам забезпечує себе необхідною кількістю енергії у процесі роботи.

Робот функціонує досить просто і нагадує водяного павука: він тримається на воді, опираючись на 4 лапки на кулях-понтонах. Рухається і маневрує пристрій за допомогою 2 весел. Пересуваючись, водяний робот набирає в камеру з паливним елементом воду, яку обробляє протягом 3 хвилин. У результаті обробки знищуються мікроорганізми, від чого робот отримує енергію, накопичуючи її в конденсаторі.

Загалом пристрій обладнаний водозбірником, електродвигуном, невеликим акумулятором і паливним елементом.

Розробники відзначають, що після обробки води з мікробами робот отримує більше енергії, ніж йому потрібно, тому в майбутньому його можна буде обладнати додатковими датчиками.

Група дослідників із Бристольського університету стверджує, що в майбутньому можна буде створити навіть мережі роботів, які будуть очищувати водойми і управлятись централізовано.

«Велика Епоха» раніше опублікувала інфографіку про те, наскільки океан забруднений пластиком і як його очистити. Щоб не сприяти зростанню сміттєвих звалищ, кожна сім'я може розділяти відходи, відносячи їх у відповідні пункти, відмічені виданнням на мапі.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...