ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Розроблено навігатор для велосипеда, що допоможе бути зосередженим

Велика Епоха

Канадські розробники створили унікальний пристрій GPS для велосипедів — SmartHalo, який дозволяє велосипедисту зосередитися на поїздці, повідомляється на сайті Kickstarter.

#img_center_nostream#Гаджет SmartHalo прикріплюється до керма велосипеда міцним замком і являє собою круглий дисплей, який відображає інформацію у вигляді світлових кілець. Він, як запевняє розробник, володіє інтуїтивно зрозумілою навігаційною системою і завжди може показати найбезпечніший маршрут до місця призначення. GPS на велосипеді працює за допомогою інтуїтивних світлових сигналів.

Розроблено навігатор для велосипеда, що допоможе бути зосередженим

Пристрій має досить багато функцій:

- Відстеження середньої швидкості велосипеда;

- фіксація пройденої відстані;

- загальне навантаження на велосипедиста;

- облік спалених калорій та збір інших статистичних даних;

- система сигналізації;

- автовимкнення ліхтаря;

- датчик освітлення.

#img_center_nostream#На думку розробників, головне в новому гаджеті — це його простота.

Smarthalo може піклуватися про власника, попереджаючи його про дощову погоду. Взимку, можливо, необхідно буде частіше заряджати пристрій, оскільки на акумулятор негативно впливає температура нижче 20°C. Але якщо раптом дощ або сніг застав вас, переживати про гаджет не варто — розробники подбали про його водонепроникність.

#img_center_nostream#Якщо власникові смартфона хтось дзвонить, надійшло електронне повідомлення або смс, пристрій про це повідомить.

До SmartHalo можна підключатися зі смартфона, за допомогою Bluetooth. Щоб отримати доступ до GPS-навігації, необхідно підключення до інтернету. Однак пристрій не допоможе велосипедисту, якщо він хоче прокласти шлях до іншого міста, наприклад, через ліс. Гаджет призначений для пересування по місту.

Світлові індикатори зеленого кольору у вигляді півкіл по обидва боки екрану вказують велосипедисту на те, що потрібно повернути направо або наліво, а червоне півкільце внизу екрану, означає, що потрібно зробити розворот. Коли велосипедист досяг пункту призначення, загоряється зелений круг.

#img_center_nostream#Датчик освітлення в темний час доби дає сигнал гаджету, що потрібно увімкнути світлодіодний ліхтар. Якщо власник відійде від велосипеда, то освітлення гасне, фара увімкнеться знову, якщо велосипед знову рухатиметься.

Розроблено навігатор для велосипеда, що допоможе бути зосередженим

#img_center_nostream#Система сигналізації, вбудована в Smarthalo, вмикається відразу після втрати зв'язку зі смартфоном власника. Коли велосипед намагаються вкрасти, датчик руху відстежує вібрації, і спрацьовує сигналізація, видаючи гучний сигнал. Щоб дезактивувати сигналізацію, якщо господар втратив телефон або в нього сіла батарея, можна доторкнутися до нього певну кількість разів. Порядок дотиків, їхня довжина і кількість встановлюються в налаштуваннях.

Розроблено навігатор для велосипеда, що допоможе бути зосередженим

#img_center_nostream#

Мінусом пристрою є те, що, якщо велосипед все ж вкрали, його неможливо буде знайти, оскільки в ньому не встановлено систему місцеперебування.

Акумуляторна батарея після повного заряду працює в середньому три тижні. Конструкція пристрою така, що її можна встановлювати на будь-яке велосипедне кермо.

Недоліком можна назвати те, що відсутній індикатор зарядки. Пристрій повідомляє власнику тільки коли рівень заряду став низьким. Зарядити SmartHalo можна за допомогою бездротової зарядки. Для цього його спочатку потрібно зняти з керма спеціальним ключем.

#img_center_nostream#Замовити пристрій можна за ціною $149 на сайті виробника. Його постачання планується на весну 2016 року.

«Велика Епоха» раніше писала про пристрій, здатний перетворити звичайний велосипед на електробайк, а також про велосипед, який складається за секунду.