ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Чи треба витягувати з розетки зарядні пристрої

Велика Епоха

«Відключіть прилад із розетки для економії електроенергії» — таке повідомлення ми бачимо на екрані більшості смартфонів та планшетів після повної підзарядки їхніх акумуляторів. Однак чи є зарядні прилади «енергетичними вампірами» і наскільки збільшиться рахунок за світло, якщо не вимикати їх із розетки?

#img_center_nostream#Щоб отримати відповідь на це питання, дослідники скористались побутовим ватметром Kill-A-Watt.

Їхній експеримент дав неочікуваний результат. Виявилось, що під’єднаний до джерела струму один зарядний пристрій поглинає менше енергії, ніж може зафіксувати ватметр. Іншими словами — дуже мало. І тільки шість зарядних пристроїв дали хоча б трохи помітний результат — 0,3 Вт за 1 годину.

Якщо припустити, що за рік шість підзарядних пристроїв не будуть вимикатися із розетки, вони поглинуть 0,3 Вт x 8760 годин = 2628 ват-годин або 2,628 кіловат-годин.

Використання однієї кіловат-години в Україні обходиться споживачам у 45,6 копійок (за умови споживання до 100 кВт·год електроенергії на місяць — тариф діє до 29 лютого 2016 року).

Тобто витрати за невимкнені із розетки зарядні прилади за рік не перевищать 1 гривні.

В експерименті брали участь підзарядки від iPhone 6, iPad Air, MacBook Air, Surface pro 2, Samsung Chromebook та Nexus 7.

Дослідники не виключають, що якщо використовувати старіші моделі техніки, вони можуть споживати більше енергії, та все ж не так багато, щоб це вдарило по кишені.

В той же час в інструкції багатьох смартфонів є порада витягати зарядний пристрій зі смартфона після повного заряджання, інакше це може з часом погіршити роботу акумулятора. Однак є спеціальні програми на Android, які оптимізують процес підзадряджання, наприклад DU Battery Saver, Battery Doctor тощо.

Можливо, вам буде цікаво також: як збільшити заряд смартфону.