• Створено інтерактивну мапу «Куди здати відходи в Дніпропетровську»

  • Аліна Танько | Велика Епоха
    Вівторок, 29 грудня 2015 року

Видання «Велика Епоха» підготувало інтерактивну мапу «Куди здати відходи в Дніпропетровську». На мапі позначено збірні й роздільні пункти прийому макулатури, батарейок, енергоощадних ламп, металобрухту, склотари, непотрібного одягу.

Дніпропетровськ — одне з небагатьох міст, в якому існує велика кількість збірних пунктів прийому вторсировини, куди можна принести непотрібні журнали, скляні пляшки, жерстяні банки та поліетилен.

Непотрібний одяг і речі охоче приймають комісійні магазини, благодійні організації та дитячі будинки. Для здачі речей в «комісіонки» є кілька правил. Перше — речі повинні мати «товарний вигляд», бути чистими й випрасуваними. Друге — речі приймаються за сезоном: взимку — зимові, влітку — літні тощо. Третє — речі приймаються в спеціально встановлені дні прийому. За речі гроші повертаються тільки після продажу. Якщо протягом двох-трьох місяців речі не продаються, їх повертають.

Багато хто знає, що енергоощадні лампи містять небезпечну ртуть і, якщо їх викидають у загальну урну з відходами, то вони опиняються або на полігоні, або на сміттєспалювальному заводі. Така «утилізація» ламп призводить до отруєння ртуттю навколишнього середовища, а згодом і нас самих.

У Дніпропетровську небагато пунктів прийому енергоощадних ламп, але все ж вони є і готові допомогти не тільки представникам підприємств, але й фізичним особам.

Наприклад, здати люмінесцентні лампи можна в центрі «Меркурій» (просп. Воронцова, 1). Все, що для цього потрібно — мати при собі паспорт (для фізичних осіб). Оформляється договір, після чого лампи вивозяться на склад (ж/м Західний). Послуга безкоштовна. Для юридичних осіб процедура складніша й вимагає оплати (10 грн за одну лампу).

Що стосується пунктів прийому використаних батарейок, то їх у місті та області налічується більше 100. Батарейки збираються не тільки в мережах відомих магазинів, але навіть у під'їздах житлових будинків. Таким чином, кожен, хто небайдужий до питання правильної утилізації цього виду відходів, може знайти найближчу точку збору. Про те, як відкрити свій пункт прийому батарейок читайте тут.

Відзначимо, що мапа «Куди здати відходи в Дніпропетровську» ще буде доповнюватися й поліпшуватися, і кожен може взяти участь у цьому процесі. Для цього вкажіть у коментарях або в листі на info@epochtimes.com.ua пункти прийому відходів, які відсутні на основний мапі, але ви знаєте, що вони є.

Раніше були розроблені аналогічні мапи для Києва, Львова, Харкова, Полтави (повні); Херсона та Броварів (тільки по батарейкам).

Як підтримати роздільний збір відходів у своєму місті?

1. Розділяйте відходи, не викидайте все в загальний смітник.

2. Допоможіть у створенні списку місць, де приймають відходи в інших містах (крім Києва, Харкова, Дніпропетровська, Львова та Полтави, для яких мапу вже підготовлено, і крім Одеси, для якої буде опубліковано мапу до кінця року). Для цього завантажте таблицю, заповніть її і надішліть на: info@epochtimes.com.ua.

3. Поділіться мапою з друзями: натисніть на значок «соцмереж» у верхній частині мапи й виберіть одну з соцмереж, або натисніть «Вставити на сайт» (з'явиться html-код для вставки на ваш сайт).

4. Розповсюдьте цю статтю в соцмережах.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...