ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Приклад киян: як позбутися поліетиленових пакетів

Велика Епоха

#img_center_nostream#Чи бажаємо ми, щоб у місті та всій країні було менше звалищ сміття? Щоб вирішити цю велику проблему, кожен із нас може зробити свій маленький внесок. Один із видів сміття, що розкладається понад 100 років — це поліетиленові пакети. Нижче наведено кілька порад, як уникнути придбання цих пакетів під час здійснення покупок, а також приклад кількох киян, яким вдалося обходитися без кульків у повсякденному житті.

Як позбутися поліетиленових пакетів

— Можна використовувати альтернативу поліетилену (тканинні мішечки і сумки, плетені сумки-авоськи, паперові пакети та інші багаторазові сумки).

— На ринку або в невеликих магазинах продукти зазвичай не огорнуті в поліетиленову плівку. Крім того, там легше обійтися без поліетиленового пакету, який нав'язують у супермаркеті.

— Здійснюючи покупки в магазині або на ринку, можна відмовитися від пропозиції скласти все в поліетиленовий пакет і попросити продавця покласти продукти у власну багаторазову сумку.

— Якщо продавець на ринку або в невеликому магазині наполягає на тому, щоб скласти продукти в пакет, спробуйте пояснити, що не хочете забруднювати довкілля поліетиленом, який розкладається більше сотні років на сміттєвих звалищах.

— У супермаркеті або в інших місцях, де продукти продаються на вагу, ми самостійно можемо скласти їх у свою екоторбу. Якщо в супермаркеті біля продуктів є принтер, то всі цінники можна наклеїти на своїй сумці (див. приклади на фото нижче).

#img_center_nostream##img_center_nostream##img_center_nostream##img_center_nostream#

Приклади з життя

Киянка Ольга купує хліб у соціальному магазині. Там його не кладуть в пакет, і вона використовує свій, теж поліетиленовий, але Ольга міркує так: коли поліетиленовий пакет використовуєш 10 разів, то в 10 разів менше пластику потрапляє до сміттєвого контейнеру.

Жінка вважає, що продукти першої необхідності краще купувати в бутіках неподалік від дому чи на ринку. Там усе свіже — зелень, курячі потрошки, виноград, сметана. До того ж, на ринку будуть раді, якщо відмовишся від пакету, адже він теж коштує грошей.

#img_center_nostream#Багато людей, повертаючись з роботи, забігають за хлібом, молоком та іншими необхідними продуктами до невеликих магазинчиків біля будинку. Як правило, покупці і продавці вже давно знають один одного, тому попросити працівника магазину скласти печиво або булочки в тканинну сумку, прихоплену з дому, буде не важко.

Не всі з нас люблять супермаркети. Але іноді без них не обійтися. Киянка Ганна використовує тканинні сумки. Вона пише: «З гордістю демонструю мої сумочки-мішечки, які мені практично повністю замінили пакетики під час покупок будь-де! Таке я практикую вже більше півроку! Всіх закликаю до зменшення використання поліетилену в щоденному побуті! Це, до речі, дуже економить бюджет і стабілізує планування закупівель».

Екологічна активістка Маріанна намагається купувати продукти на ринках, дорогою на дачу:

«У супермаркетах купую рідко. І якість, і вибір там обмежений. Якщо одну штучку, то клею наклейку зверху. Або використовую свою супер-сумочку — зважую овочі просто на вагах, потім складаю в сумку і на неї ліплю цінник», — поділилася вона з «Великою Епохою».

#img_center_nostream##img_center_nostream#Ось так поступово ми привчаємо себе вишукувати способи обходитися без додаткових поліетиленових пакетів. Зовсім відмовитися від них поки не виходить. Але якщо не контролювати ситуацію, то пакети додаються на кухні кожен день, а якщо викидати, то будуть накопичуватися на міських звалищах у величезних кількостях, адже для того, щоб поліетиленовий пакет розклався повністю, буде потрібно від 100 до 200 років.

По можливості відходи, які утворюються в будинку, потрібно викидати окремо, в спеціально відведений контейнер, а якщо таких немає, то в пункти прийому, позначені «Великою Епохою» на інтерактивних картах для Києва, Львова та Харкова.

#img_center_nostream##img_center_nostream#Чому б кожному з нас не проявити турботу про свою землю? Не будемо чекати, коли держава вирішить проблему звалищ за нас. Поки це станеться, гори сміття зростуть у кілька разів. Давайте разом затримаємо їх зростання. Якщо кожна людина що-небудь зробить для того, аби скоротити відходи, то становище зміниться, чистішими стануть наші міста, наша країна і світ у цілому.

Поділіться цією статтею, щоб ваші друзі теж почали берегти країну від зростання звалищ.