ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Нова інтерактивна мапа: куди здати відходи в Одесі

Велика Епоха

Видання «Велика Епоха» створило інтерактивну мапу, яка показує, куди в Одесі можна здати різні види відходів і таким чином затримати ріст сміттєзвалищ у країні.

Мапа включає кілька шарів, які можна включити/відключити — кожен із них показує місця збору різних видів відходів, таких як: батарейки, макулатура, метал, скло, пластикові пляшки та поліетиленові пакети.

#img_center_nostream#Найбільше на мапі пунктів, куди можна здати батарейки, які вважаються небезпечним видом відходів і якщо їх викинути, то вони можуть отруїти 20 квадратних метрів землі або 400 літрів води.

#img_center_nostream#Громадянам Одеси пропонується взяти участь у поліпшенні цієї мапи — якщо ви знаєте місця, яких немає на мапі (наприклад, де приймають пластикові пляшки, поліетилен, шини, ртутьвмісні лампи та ін.), повідомте про них у коментарі нижче або напишіть на пошту [email protected]. При цьому бажано вказати точну адресу, номер телефону, email, адресу сайту та іншу корисну інформацію про цей пункт прийому відходів.

Раніше «Велика Епоха» розробила аналогічні мапи для таких міст: Києва, Дніпропетровська, Львова, Харкова, Полтави (повні); Херсона та Броварів (тільки по батарейках).

#img_center_nostream#Якщо ви живете в іншому місті і хочете, щоб для нього теж створили таку мапу, знайдіть пункти, які приймають різні види відходів у вашому місті і заповніть таблицю. Надішліть її на адресу: [email protected].

Якщо не розділяти сміття, то країна поступово перетворюється на смітник (більше 7% території країни займають сміттєзвалища). Ми можемо перейняти приклад Швеції, яка переробляє 99% відходів.

Поділіться цією статтею, щоб стимулювати роздільний збір відходів у вашому місті.