• Китайський корупціонер увійшов у ТОП-15 багатих американців

  • Середа, 17 червня 2015 року
Гу Цзюньшань, колишній заступник голови з логістики Народно-визвольної армії Китаю

Гу Цзюньшань, колишній заступник голови з логістики Народно-визвольної армії Китаю. Скріншот: Chinanews.com

Примітка редактора: антикорупційна кампанія, що зараз кипить по всьому Китаю, — найзначніша політична подія в новітній історії країни. Очолювана лідером Комуністичної партії Китаю Сі Цзіньпіном та його заступником Ван Цішанєм, вона люто накинулася на чиновників, які тісно пов'язані із Цзян Цземінєм, багаторічним негласним «хрещеним батьком» партії. Неполітична сторона цієї кампанії — це масове звільнення по всій країні від корумпованих чиновників нижчого рангу.

У ході антикорупційної кампанії підрахували розмір багатства опального китайського воєначальника Гу Цзюньшаня.

В одному із повідомлень, в якому підкреслюється необхідність поважати закон і попереджати злочинність, прокуратура провінції Хебей заявила, що Гу Цзюньшань, колишній заступник голови з логістики Народно-визвольної армії, вів занепадницький спосіб життя і накопичив статок у понад 200 млрд юанів (близько $32 млрд). Про це повідомив китайський новинний журнал Caijing.

Над Гу Цзюньшанєм вели слідство в січні 2012 року, і китайські ЗМІ два роки по тому розкрили подробиці (англ.) про його нажите за допомогою корупції майно. В одному з багатьох будинків, що йому належать, були конфісковані чотири вантажних машини різного добра; серед предметів золотий умивальник і статуя Мао Цзедуна із чистого золота.

Якщо тверезо оцінити нечесно нажите багатство Гу Цзюньшаня, то в рейтингу списку найбагатших людей в Америці за чистою вартістю активів, він би перебував відразу після топ-десятки Forbes 400. Колишній мер Нью-Йорка та бізнесмен Майкл Блумберг посідає 10-те місце із $36,2 млрд (в реальному часі), згідно зі списком за 2014 рік.

Статок Гу Цзюньшаня більший, ніж у Ларрі Пейджа та Сергія Бріна з Google (номери 13 і 14 із вартостями активів близько $29 млрд), але поступається статками Джеффрі Безосу з Amazon ($33,8 млрд) і Марку Цукербергу із Facebook ($35,8 млрд).

За словами одного з коментаторів, антикорупційний орган китайського режиму звинуватив Гу Цзюньшаня, який підпав під чистку, в тому, що він «двоєдушний», і це так само страшно, як постріл людині в ногу.

Центральна комісія із перевірки дотримання дисципліни у своєму повідомленні зазначила, що Ван Мінь, колишній секретар компартії у місті Цзінань провінції Шаньдун, який перебуває під слідством за хабарництво, — «двоєдушний», тому що «влаштовує виставу; обіцяє одне, а робить інше».

Але двоєдушність точно відповідає партійній культурі, сказав в інтерв'ю китайськомовному виданню «Великої Епохи» китаєзнавець, що живе у Німеччині, Чжун Вейгуан.

«З одного боку, люди зобов'язані віддавати всього себе заради інтересів партії... але оскільки люди мають людські якості [тобто люди є корисливими]... результат — ось такі так звані «двоєдушні», сказав Чжун.

Ларрі Он, Велика Епоха


Читайте також:
У Китаї група «інтернет-тролів» підтримується державою
Генерали в Китаї хотіли б перемогти у космосі

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...