• Китайці дякують Фалуньгун за сімейну злагоду

  • Субота, 14 березня 2015 року
Послідовники Фалуньгун 28 лютого 2015 року провели у центрі Сан-Франциско парад на честь китайського Нового року. Сім'ї послідовників Фалуньгун у Китаї під час свята Юаньсяо написали онлайн-послання, в яких побажали засновникові Фалуньгун щасливого Нового року

Послідовники Фалуньгун 28 лютого 2015 року провели у центрі Сан-Франциско парад на честь китайського Нового року. Сім'ї послідовників Фалуньгун у Китаї під час свята Юаньсяо написали онлайн-послання, в яких побажали засновникові Фалуньгун щасливого Нового року. Фото: Чжоу Рун/Велика Епоха

Люди по всьому Китаю скористалися традиційним святом Юаньсяо, часом сімейних торжеств і зустрічей, аби подякувати засновнику духовної практики Фалуньгун за те, що в їхніх сім’ях знову настала злагода. Водночас листи показують, що гоніння у Китаї на це вчення анітрохи не зменшили його привабливість для багатьох людей.

Такі прояви підтримки цього вчення, яке у Китаї зазнає жорстоких репресій, відбуваються кілька разів на рік на традиційні китайські свята — хоча цього разу різниця була в тому, що дякували засновникові Фалуньгун не самі послідовники Фалуньгун, а члени їхніх сімей.

Свято, яке цього року припало на 5 березня, знаменує собою кінець двотижневого святкування китайського Нового року, що розпочалося 19 лютого.

«Дякую, Фалуньгун. Я хочу побажати вчителю Фалуньгун щасливого Нового року», — написала пані Чжоу.

Велика кількість побажань має істотне значення, оскільки показує, що Фалуньгун у Китаї продовжують підтримувати досі, незважаючи на кампанію очорнення та жорстокості, які здійснюються службами безпеки і пропагандистськими силами компартії останні 15 років.

У розпал своєї популярності у Китаї в кінці 1990-х це вчення привабило від 70 до 100 мільйонів послідовників. Китайців зацікавив потужний оздоровчий ефект цієї духовної практики і її принципи — істина, доброта, терпіння. Ці принципи пробудили інтерес багатьох китайців до традиційної культури своєї країни — багато хто називає культуру стародавнього Китаю культурою доброчесності.

Але ця культура — як у духовному, так і в матеріальному плані — була значною мірою зруйнована під час «Великої культурної революції», розпочатої компартією незабаром після приходу до влади. З поширенням Фалуньгун багато китайців знову захотіли повернутися до традицій, але це не сподобалося владі, і в 1999 році лідер компартії Цзян Цземінь розпочав репресії.

«Я бажаю вчителю* щасливого свята ліхтарів. І сподіваюся, що вчитель Лі повернеться до Китаю, — сказала пані Дань, колишня співробітниця приватної компанії у Китаї. — Я з нетерпінням чекаю того дня, коли кожний зможе дізнатися правду про Фалуньгун».

*Кит. Шифу — традиційна у Китаї форма звернення до наставника. Слово «Шифу» складається із двох ієрогліфів — «учитель, майстер, наставник» і «батько». Є таке китайське прислів'я: «Хто хоч один день був твоїм учителем, шануй його як батька рідного все своє життя».

За словами Дань, її свекруха і племінник прийняли це вчення, коли побачили, наскільки завдяки практиці Фалуньгун поліпшилося здоров'я її матері.

«Я почала допомагати своїй мамі виконувати роботу по дому, коли мені було 8 років, тому що вона була така хвора, що могла заснути, лише коли приймала снодійне, — сказала Дань. — Тепер моя мама здорова і робить всілякі домашні справи».

Пані Цзі, вчителька середньої школи у Китаї, розповіла, що її мати у 2000 році почала практикувати Фалуньгун, аби позбутися проблем зі здоров'ям, таких як ревматизм і високий кров'яний тиск. Батько Цзі теж пізніше став займатися цією практикою.

«Я думаю, що самовдосконалюватися [займатися Фалуньгун — прим.пер.] можуть люди з усіх верств суспільства, — сказала Цзі. — Думаю, що вчитель Лі просто чудовий».

За кілька десятиліть свого швидкого економічного розвитку Китай потонув у корупціїзабруднення навколишнього середовища досягло піку, соціальне невдоволення посилюється, і китайці постійно скаржаться на падіння моральних та етичних цінностей. У 90-х роках практика самовдосконалювання Фалуньгун, оскільки нею займалися до ста мільйонів людей, значною мірою призупинила моральне падіння і послабила корупцію, але, коли почалася кампанія переслідування, ці негативні явища знову почали у Китаї посилюватися.

«Через те що суспільство зараз змінилося, люди вразливі до різних жахливих навчальних матеріалів, — написала Цзі. — А от у вченні пана Лі міститься частка милосердя. Якщо люди наполегливо займатимуться цією практикою, наше суспільство ітиме шляхом невпинного поліпшення», — вважає вона.

Пан Ян, чия мати, за його словами, практикує Фалуньгун уже 16 років, поскаржився, що китайське суспільство «надто корисливе», тому що люди «випустили з уваги те, хто вони насправді». Він додав: «Якби всі були жалісливими... то між людьми була б справжня гармонія».

Френк Фан, Велика Епоха


Читайте також:
Коментар 1. Що таке комуністична партія?
Репресії Фалуньгун: як усе почалося
Коментар 5. Змова Цзян Цземіня з Комуністичною партією Китаю в здійсненні репресій Фалуньгун
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...