• Китайці обурені тим, що Росія забудовує колишній китайський острів

  • Вівторок, 23 червня 2015 року
Кордон між СРСР і Китаєм

Кордон між СРСР і Китаєм. Зображення: Wikipedia Commons

Здавалося б, нічим не примітне повідомлення — забудова великого острова на мальовничому Далекому Сході за співпраці двох сусідніх країн, Росії та Китаю, — викликало у китайських користувачів інтернету обурення.

У цьому місяці відбулася зустріч президента Росії Володимира Путіна, віце-прем'єра і повноважного представника президента РФ у Далекосхідному федеральному окрузі Юрія Трутнєва. Вони оголосили, що спільно з Китаєм готується забудова Великого Уссурійського острова. Про це йдеться у стенограмі, опублікованій 19 січня апаратом президента Росії.

Трутнєв заявив, що будь-якій людині, що бажає переїхати на острів, а також нинішнім жителям буде надано матеріальну винагороду у вигляді безкоштовного гектара землі.

Китайська державна газета Cankao Xiaoxi, яка належить агентству «Сіньхуа», повідомила про цю забудову 20 січня, заявивши, що на острові побудують міжнародний курорт, і в рамках плану забудови буде впроваджена візова програма.

Однак агентство «Сіньхуа» не повідомило, що в Китаю повинні були бути ексклюзивні права на забудову острова.

У 2008 році Росія повернула Китаю половину Великого Уссурійського острова, який також відомий як острів Хейсяцзи. Свого часу, у 1929 році, після конфлікту між Радянським Союзом і Китаєм, який завершився підписанням Хабаровського протоколу, Росія відмовилася повернути острів Китаю.

Іншою половиною острова, загальна площа якого становить 350 кв.км, поступилися Росії після того, як колишній лідер Комуністичної партії Китаю Цзян Цземінь підписав «Описову угоду між урядом Китайської Народної Республіки та урядом Російської Федерації щодо двох частин, східної і західної, китайсько-російського кордону».

Ця угода перевизначила кордон між Росією та Китаєм, і Китай остаточно втратив величезні території, які спочатку йому належали.

На популярному інтернет-форумі Kdnet китайські інтернет-користувачі на російське рішення про забудову відреагували з обуренням.

«Для початку давайте поставимо надгробок і напишемо на ньому такі слова: поверніть нам назад наші землі», — сказав користувач мережі під ніком Zhang-Duan-Ju.

«Ха-ха, китайці підуть возитися на землі, яку в нас відібрали», — саркастично сказав користувач мережі під псевдонімом I am Ji Ting.

Френк Фан, Велика Епоха


Читайте також:
Росія та Китай виступили за посилення контролю Інтернету
Леонід Кравчук: Комунізм — це була система нищення людей

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...